PDA

Shiko versionin e plotė : Shkenca dhe JetaFaqe : 1 [2]

 1. Zbulohen sekretet qė krijuan universin !!
 2. Foto Mister, Fenomene Paranormale, Fantazma dhe UFO
 3. Toka e parė nga lart si kurrė mė parė
 4. Toka kėrcėnohet nga shekulli i katastrofave
 5. Pėr pak i shpėtuam njė asteroidi!
 6. Shkencėtarėt gjejnė bakterin, i cili nuk ėshtė ushqyer 86 milionė vjet
 7. Parajsa mbi Tokė (foto)
 8. Zgjidh problem matematikor tė vjetėr 300vjet
 9. Pėrplasja e madhe qė do zhvendosė sistemin diellor (foto)
 10. Koha mund tė pushojė sė ekzistuari?
 11. Nė vitin 2015 nisin pushimet nė Hėnė
 12. Rishfaqen Crop Circles - Rrathet ne Fushe
 13. Kush e ka kuptuar zbulimin e grimces se Higgs Boson?
 14. Prejardhja juaj sipas formes te kembes
 15. Toka e pare nga lart permes Google
 16. Fotografi sensacionale te Diellit
 17. Truri i Einstein si aplikacion per iPad (foto)
 18. Jeta ne nje Anije Kozmike (Video) !
 19. Toka hyn nė brezin e fotoneve
 20. Udhetoni neper hapesiren qiellore virtualisht
 21. Pamjet e Tokės natėn (foto + video)
 22. Ja cfare do ndodh sipas NASA-s me 21 Dhjetor 2012
 23. Nje Asteroid gjigand 5.4 km do ti afrohet Token sonte - Fundi i botes?
 24. Fundi i Botes? NASA ju pergjigjet!
 25. 10 zbulimet mė tė mėdha tė 2012
 26. Izraelitėt zbulojnė tempullin e lashtė 2750 vjeēar
 27. Nė mars shkencėtarėt publikojnė sekretin e grimcės misterioze tė Zotit!?
 28. Binjakja” e Tokės do tė zbulohet brenda 2013-ės
 29. Nė takimin me Diellin
 30. Lundroni nėpėr Grand Canyon me Google Maps
 31. Si i lajnė duart astronautėt nė hapėsirė?
 32. Shikoni rėnien e meteorit nė Rusi (video)
 33. Roboti eksplorues i Marsit zbuloi fragment tė njė mekanizmi tė panjohur
 34. Me Google Street View nė Mount Everest (foto)
 35. Ēfarė duhet tė dini pėr Crop Circle - Gjuha e Alien-eve
 36. Arkeologėt kanė gjetur “portėn e ferrit” nė Turqi (foto)
 37. Vendi ku tre vjet zgjasin njė ditė
 38. NASA vendos te flasi hapur mbi zbulimet e bera-Ja se ēfare behet fjale...
 39. 13 Librat Shkencor dhe Inovacioni sipas Bill Gates
 40. Ngjarjet e astronautikės nė 2014
 41. Po sikur Alienėt tė mos ekzistojnė?
 42. Zhdukje mė misterioze tė avionėve
 43. NASA publikon fotografi tė mahnitshme tė Jupiterit
 44. Si do tė ishte Bota nėse Wi-fi do tė ishte i dukshėm (Foto/Video)
 45. Shkencėtarėt zbulojnė njė Tokė tė re!
 46. Ja si dukej sot Eklipsi i Diellit
 47. “Eklipsi, mesazh i Zotit”
 48. Alfred Nobel, shkencėtari qė patentoi 355 zbulime e inovacione shkencore (Video)
 49. Shkencėtarėt mund tė kenė zbuluar planetin e nėntė
 50. 10 mitet mė tė njohura pėr Diellin
 51. Gjeometrinė e shpikėn babilonasit e lashtė
 52. Shpjegimi i zbulimit tė shekullit (video)
 53. Zbulohet misteri i Trekėndėshit tė Bermudės?
 54. Zbulohet njė sferė e mistershme nė Bosnje (foto)
 55. Kėshtu e parafytyronin vitin 2000 njerėzit para 100 vjetėsh [foto]
 56. “Alienėt kanė vdekur tė gjithė”
 57. Shkencėtarja shqiptare, Laura Mersini Houghton vjen nė Prishtinė