PDA

Shiko versionin e plotė : Shkenca dhe JetaFaqe : [1] 2

 1. SHBA, hidhen hapat pėr transplantimin e mitrės
 2. Karamele Viagra
 3. :dashuria: Seksi, edhe te mbuluar (intervista)
 4. JETA DHE SEKSI
 5. Fotografitė tregojnė praninė e ujit tė lėngėt nė Mars
 6. Europa Veriore e fillon vitin e ri me mungesė tė akullit nė
 7. Hulumtuesit krijojnė telin mė tė vogel tė pianos
 8. Ulja e temp. sė trupit ndikon nė zgjatje tė jetes nė minjė
 9. Teori e re mbi zhdukjen masive tė krijesave nė Permian-Trasi
 10. Orėt e fundit tė Atlantidės
 11. "Bateria prej letre" e ardhmja e elektronikės
 12. Zbulon rastėsisht si ta shndėrrojė ujin nė karburant
 13. Shpikja e njė inxhinieri mund tė zėvendėsojė kimioterapinė
 14. Google Earth ka simulator tė fshehtė pėr fluturim
 15. Cfare eshte Jeta
 16. Procesi i vdekjes
 17. Femrat me pijanece se meshkujt
 18. Plazhet qė nuk do tė ekzistojnė mė
 19. Zonat ku jane shfaqur UFO-t!
 20. Moti per diten sotme
 21. Si do te ish toka, nqs njerzimi nuk do te ekzistonte me
 22. Kopshtari dhe lulishtari
 23. Ferrari qe do te shtegtoj drejt USA
 24. Interneti dhe Femrat
 25. UFO - Londra publikon informacionet sekrete te X-Files
 26. Njeriu Fluturues - Fusion Man
 27. shqisat e njeriut
 28. Dielli
 29. Ore qe vihet dhe mbahet ne thua
 30. Bing Bang, zanafilla e botes! Cern. kerkohet qeliza e Zotit!
 31. Acidi laktik, energjia alternative e trurit
 32. Njohuri nga fizika
 33. Matematika
 34. Kimia
 35. Nje pyetje kisha mbi Energjine
 36. 3 plus 4 Gjendje tė lėndės
 37. Roma Antike mund te shikohet nga Google Earth
 38. Cfare personaliteti jeni ne baze te grupit te gjakut
 39. Ku ėshtė pjesa tjetėr e universit?
 40. Njeriu i padukshėm, sa pranė jemi?
 41. 10 misteret e shkencės
 42. Jeta e Albert Ajnshtajnit-Gjeniut te kohes
 43. Ēmenduritė e shkencės
 44. Alienėt ekzistojnė, por NASA i fsheh ata
 45. "Science"10 zbulimet mė tė mėdha shkencore tė vitit 2008
 46. Projektet shkencore, planetėt ku do jetohet
 47. Ardhja e Inteligjencės superiore artificiale.
 48. A besoni se ekzistojne vertet "Fantazmat"?
 49. Disa Te Reja Nga Shkenca
 50. Kush janė 10 zbulimet mė tė mėdha shkencore tė vitit 2008
 51. Gjendet Mumja e 2.600 viteve me pare
 52. Pėrplasen dy satelitė nė orbitėn tokesore
 53. Nostradamusi: Pėr luftėn e tretė botėrore
 54. Katastrofa mė e madhe qiellore
 55. Te rejat nga Shkenca
 56. Mbarėvajtja nė shkollė ndikon pėr mirėqenie
 57. Anglezet ideojne "makinen e kohes"
 58. LG do te nxjerre oren qe perdoret si celulare e para ne bote!
 59. Zona e trurit ku lind besimi tek Zoti
 60. Shpikjet e rėndėsishme qė kanė ndryshuar botėn e sotme
 61. Zbulohet gjeni pėrgjegjės pėr sulmet nė zemėr
 62. AIDS, zbulohet molekula qė bllokon virusin HIV
 63. Adami ka qenė i zi!
 64. Shkencėtarėt zbulojnė aktin final tė Diellit
 65. Zbulohen genet e infarktit
 66. Pas 11 vjetėsh, zbulohet planeti i humbur
 67. Zbulohet sperkatesi, zgjat aktin seksual tek meshkujt
 68. Shimpanzete kembejne ushqimin me seks
 69. Shpiket ilaci qe zhduk shenjat e trupit
 70. Zbulohet nervi qe percon kenaqesine e ledhatimit
 71. Shkencetari: Femije te klonuar brenda 2 vjetesh
 72. Zbulohet zona e trurit qe na ndalon “mekatet”
 73. Shpiket karrigia me rrota qe drejtohet nga mendja
 74. Udhetim me shpejt se drita?
 75. Mjekėt ēekė zbuluan vaksinėn kundėr kancerit
 76. Nje robot i komanduar me telefonin iPhone
 77. Humori i prinderve, vendimtar per femijet
 78. Dashuria, sekreti per nje jete te lumtur
 79. Gratė kanė imunitet mė tė fortė?
 80. Britani, shpiket bateria qe ushqehet me ajer
 81. Zbulohet fosilja, qe verteton teorine e Darvinin
 82. Ilac per varesine ndaj alkoolit
 83. Anjshtajni, tru ndryshe nga normalja
 84. Zbulohet sistemi mė i madh i laserit
 85. Zbulohet ylli mė i larget nga Toka!
 86. Vaksinimi kundėr kancerit tė qafės sė mitrės
 87. Imazhe high definition tė planetit Tokė!
 88. NASA: Njeriu shkaterroi token per 10 vjet
 89. Makina fluturuese.
 90. Zbulohet lentja qe te rikthen shikimin
 91. Filmohet levizja e nje elektroni
 92. SIDA, 25 vjet me pas
 93. Shpiket vaksina qe shton 5 muaj jete
 94. Merkuri? Rreziku kryesor per Token
 95. Lindja e nje Ylli, si ka lindur Dielli dhe jeta ne Toke!
 96. Marsi, planeti qe fsheh ujin nen siperfaqe
 97. Ja cfare i ben gishtat tane te ndjeshem
 98. Ja 60 centralet berthamore
 99. Sateliti i Saturnit “perplas” shkencetaret
 100. Rrufete, ja zonat ku godasin me shume
 101. Britani, krijohet sperma nga qelizat staminale
 102. Zbulohet planeti i pare jashte “rruges se qumeshtit”
 103. Groenlande, zbulohet bakteri 120 mije vjecar
 104. Kromozoni Y drejt zhdukjes, meshkujt ne rrezik...
 105. Kometa perplaset me Jupiterin
 106. Truri "artificial" do tė arrijė brenda 10 vitesh
 107. Adolf Hitler
 108. Emri Yt ne Mars ....
 109. Shpjegone kete foto...!!!
 110. shiu acid-i tharte dhe demet ne njerez
 111. Zgjuarsia e delfinėve!!!!
 112. Vera e kuqe stimulon erosin femeror
 113. Oksigjenin ne Hene mund ta prodhojne guret
 114. Historia e vertete: Pse u ndalua Marijuana
 115. Tė rinjtė fillojnė aktin seksual pa mbrojtje
 116. Fundi i botės mė 2012?
 117. Objektet fluturuese tė paidentifikuara, UFO
 118. NASA pėrplas dy sonda nė Hėnė pėr tė parė nėse atje ka ujė
 119. 70 mije femra vdesin ēdo vit nga aborti
 120. Laptop me pedale
 121. Shkencėtarėt e panė njė shpėrthim nga lashtėsia
 122. Alienet midis nesh, dosjet sekrete. Italia1: Mister
 123. Llojet e prizave ne mbare globin!
 124. Ēka dėshiron femra tė dėgjojė
 125. Gurėt qė rrokullisen nė shkretėtirė
 126. Alienėt janė nė mesin tonė
 127. Studimi i ri tregon se nuk ka lidhje midis celularit dhe kancerit
 128. Dielli perpin nje komete
 129. Isak Njutoni 164-1727
 130. Origjina e botes
 131. Statuja 200 mije vjecare e gjetur ne Hene
 132. Ne 15 janar, eklipsi me i gjate i mijevjecarit
 133. Ne gene "reagimi" yne ndaj dietave
 134. Merzitja te shkurton jeten
 135. Transplantimi i mitrės brenda dy viteve
 136. Ndertohet Makina Perfekte e Fizikes
 137. Truri i maces mund edhe kompjuterin
 138. Punėtori i dehur i Apple zbulon prototipin e iPhone 4G
 139. Chip pėr 16 nanometers, duke i inkurajuar hapi i parė.
 140. Video: Proēesi se si krijohen Mumjet!
 141. Roboti qe i bie Violines
 142. 21-12-2012, a keni frike?!
 143. iPhone-i dhe teknologjitė e tjera mund tė pėrhapen edhe nė vendet nė zhvillim
 144. Aeroplani solar realizon me sukses fluturimin e parė
 145. Holandė, kryhet fluturimi i parė me biokarburant
 146. Zbulohen 140 planete tė ngjashėm me Tokėn
 147. Shpiket cipi qė flet me trurin
 148. Peru, vijat “Nazca”, shenja pėr burime uji
 149. Fėmija “edukohet” qė nė bark
 150. Duhani, edhe njė thithje dėmton ADN-nė
 151. Zbulohet planeti i parė i njė galaksie tjetėr
 152. Zhvillimi i vajzave rregullohet nga 30 gene
 153. Supervullkanet
 154. Shkencėtarėt dinė mė shumė pėr kometat, falė disa imazheve fotografike
 155. Zbulohet grumbulli i galaktikave me 800 bilionė yje
 156. Ideja e “gjumit tė bukur” nuk ėshtė mit
 157. Zbulimi, drita shtyn objektet tė fluturojnė
 158. Astronautėt 16 herė hyjnė nė vitin 2011
 159. Ngordhje Misterioze masive e zogjve dhe peshqeve ne gjithe boten
 160. 2011-ta, viti i hapėsirės pėr Europėn
 161. Universi drejt errėsirės
 162. Dielli i dytė pėr Tokėn
 163. Qentė nuhasin kancerin e prostatės
 164. Nxirr emocionet duke shkruajtur
 165. Penjtė e merimangės pėr sistemin nervor tė njeriut
 166. Imazhet e para tė Diellit nė formatin 3D (video)
 167. 20 profesionet e te ardhmes!
 168. Shkencėtarėt nė gjueti tė planetit tė stėrmadh
 169. Planeti Toke ?
 170. Erupsioni i Diellit niset drejt Tokės (video)
 171. Teoria e re: Njeriu nuk e ka prejardhjen nga majmuni
 172. Ngjyra e kuqe
 173. Shfrytėzimi i telefonave mobilė nuk shkakton tumor
 174. Arrin ilaēi mė efikas pėr tullacėt?
 175. Historia e Njeriut e Ilustruar me Foto
 176. Shpiken xhinset qė luftojnė celulitin
 177. Disa menyra per te stervitur kujtesen
 178. Jeta nė Tokė, falė meteorėve?!
 179. Njė mollė nė ditė zgjat jetėn
 180. Pesė arsye pėr tė mos hequr dorė nga kafja
 181. Ndalohet prodhimi i shisheve pėr bebe me bisfenol
 182. Pesė skenarė pėr fundin e botės
 183. Genet qė vėrtetojnė gjakun arian tė shqiptarėve
 184. Vajza me Inteligjente se Einstein!
 185. Neser Hėna i afrohet mė sė shumti Tokės
 186. Femrat ndiejnė dhimbje mė tė madhe se meshkujt
 187. Sa i dėmshėm ėshtė rrezatimi nė trupin e njeriut?
 188. Sorrat merren vesh pėr hakmarrje
 189. SHBA: Rryma prodhohet nė palestėr
 190. Vaksinė pėr mbrojtje nga rrezatimi radioaktiv
 191. Zbulohet gjeni qė rregullon homoseksualitetin
 192. E ardhmja e racės njerėzore...? Tė shkurtėr dhe tė shėndoshė si Danny de Vito...!
 193. Ēka dhe sa na rrezaton?
 194. Epoka e celularėve filloi para 38 vjetėve
 195. Zbėrthimi i atomit mund tė sjellė njė forcė tė re natyrore
 196. Arrihet prodhimi artificial i syrit
 197. Si janė emėruar yjet
 198. A fshihet jeta nė njė nga kėta planetė?
 199. Njė galaktikė e hap rrugėn pėr hipoteza tė reja pėr universin
 200. Shkencėtarėt japonezė gati pėr transplantin e qelizave
 201. "Flokėt e Ėngjėllit"
 202. Vullkanet!
 203. Detet
 204. Akullnajat!
 205. Uragani!
 206. Milingonat parashikojnė tėrmetet?
 207. Njė test gjaku qė parashikon jetėgjatėsinė
 208. Njė trajtim i ri me mikrovalė nė vend tė transplantimit tė kornesė sė syrit
 209. Kompiuteri desktop i Hannspree
 210. Studimi, varėsia nga interneti zvogėlon trurin
 211. Top-Link me IPKO
 212. Zbulohet sekreti i jetėgjatėsisė
 213. Do t'i takojmė alienėt nė vitin 2031
 214. Planeti i pėrbėrė nga diamantėt (VIDEO)
 215. Plerat hapėsinore mund tė dėmtojnė ekosistemin
 216. Zbulohet nje planet i pershtatshem per jeten
 217. Tejkalohet shpejtėsia e dritės
 218. 12 skenarė pėr fundin e botės...
 219. Shi yjesh: Ne 8 tetor do te bien shume yje nga qielli
 220. Gratė mė tė stresuara nė punė se meshkujt
 221. Ja si do tė dukej udhėtimi me shpejtėsi gati sa tė dritės
 222. Shkrirja e akujve, ende pa fajtor
 223. Ngrohja globale, ja ushqimet qe do te behen luks ne te ardhmen
 224. Franca, vendi mė i mire per te jetuar ne Europe
 225. Eklips total i hėnės tė shtunėn
 226. Anija Voyager-1 arrin nė kufirin e Sistemit Diellor
 227. Ngrohja globale, 2012 vit i vėshtirė
 228. A ka specie tė pavdekshme? Sigurisht!
 229. Shpikja revolucionare zhduk frikėn nga dentisti
 230. Kujdes me kufjet!
 231. Jeta e vetmuar tė bėn mė tė zgjuar
 232. NASA - Video mbi nje Tragjedi Globale
 233. 7 mėnyrat e thjeshta pėr tė forcuar kujtesėn
 234. Zbuloni sa vite do tė jetoni
 235. Mė nė fund u zbulua pėrse zebrat janė me vija
 236. Sa i madhe eshte Universi - Ja nje menyre per ta imagjinuar
 237. Si funksionojne Panelet Diellore
 238. 10 fenomenet mė tė pashpjegueshme nė histori
 239. Alkooli, mė shumė viktima se AIDS
 240. Pse na rrijnė duart e ftohta?
 241. NASA: Ne tė gjithė mund tė jemi jashtėtokėsorė
 242. Zbulohet “Super Toka”
 243. Ushqehuni me perime dhe peshk, pėr tė ruajtur rininė e trurit.
 244. Klima, ja pse reduktohen oqeanet
 245. Stuhia diellore drejt Tokės !!
 246. Shkencetaret britanike gjejne pergjigjen e enigmes: pula apo veza !!
 247. Te Dielen Date 25 do te ndryshohet Ora
 248. Ngrohja globale, shkencetarėt kėrkojnė tė ftohin Tokėn !!
 249. Njeriu ka pėrdorur zjarrin para njė milion vitesh
 250. Afrika - Zbulohen burime te medha uji