View RSS Feed

Vitamina

Ditari i ReniX- per GEEK People!!! hihi

 1. Microsoft.com ndron pamjen e faqjes web

  Microsoft.com ka ndryar pamjen e faqes duke i dhene nje paraqitje me "moderrne". Shume ndryshime kohet e fundit ne Microsoft duke konsideruar dhe kthimin mbrapa te logos se shoqerise.

  Etiketa: logo, microsoft, windows
  Kategoritė
  Uncategorized
 2. Logo e re per eBay

  eBay eshte faqja me e populluar e asteve online. Kohet e fundit dhe me lajmeri.me. Devin Wenig ne nje koference per shoqerine ka prezantuar Logon e re te eBay.
  Ngjyrat kane ngel te njejta e kuqe, blu, e verdhe dhe e gjelber por ajo qe ka ndryshuar eshte forma e tekstit. Shkronjat e vjetra ishin te sfazuara karakteristik kjo qe na viti 1995.

  Logo e re:

  ...
  Etiketa: design, ebay, lajmerime, logo
  Kategoritė
  Internet
 3. Google Birthday - 14 vjet kerkime ne Web

  Google feston 14 vjetorin. Kete e shpreh me nje Doodle ne faqen e pare siē e ka zakon ne te tilla raste. Google mund te themi se eshte faqja me e populluar e kerkimit ne web.  Perveē kerkimit, ajo ofron shume sherbime te tjera. Si ate Gmail, Google Plus, Google Docs/Drive, Maps, sponsorizuese ...
  Kategoritė
  Internet
 4. Prototipi i iPad - Dyshime (foto)

  Foto si te viteve 50


  Me pas fotot me ngjyra
  ...
 5. Alan Turing

  Alan Mathison Turing (Londra, 23 qeshor 1912 – Wilmslow, 7 qeshor 1954) konsiderohet si babi i shkences kompjuterike.


  Homazhi i Google per Turing

  Nė 1936, Turing formuloi njė formalizėm te koncepteve te algoritmeve dhe kompjuetshmerise nėpėrmjet Turing machine (TM). Po aty, Turing formuloi versionin ...
  Kategoritė
  Internet
 6. Logo Design - Foto Frymezuese #10

 7. T-Shirt Design - Foto Frymezuese #9

 8. Foto Frymezuese #8 - Fashion

 9. Foto Frymezuese #7 - Produkte Industrial

  Jemi me hyrjen #7 te ketyre fotove ditore frymezuese dhe ne kete permbledhje do te shikoni disa forma design mbi produkte industriale te ndryshme.


  ...
 10. Foto Frymezuese #6 - Ilustration

  Ne kete seri hyrjesh paraqiten disa Ilustrime/Design te ndryshme.  ...