Receta Gatimi
View RSS Feed

Vitamina

Ditari i ReniX- per GEEK People!!! hihi

 1. 3D Inspiration - Foto Frymezuese #5

  Nese ju pelqen 3D, shijoni keto fotografi dhe frymezohuni ne punen tuaj mbi ēfaredo design.
  ...
 2. Foto Frymezuese #4 Daily Inspiration - Arkitekture

  Ne kete hyrje paraqiten disa foto frymezuese mbi arkitekturen.  ...
 3. Foto Frymezuese #3 Daily Inspiration - Typographic

  Kjo hyrje frymezuese i dedikohet llojeve te shkrimit. Nese jeni duke vizatuar ndonje broshure apo logo, merrni stunt nga keto imazhe.

  ...
 4. Foto Frymezuese #2 Daily Inspiration - Business Cards

  Ne kete hyrje mund te gjeni frymezime te ndryshme. Diēka mbi arkitekturen dhe karta biznesi. Gjithashtu mos harroni te vini rripin e sigurimit.

  ...
 5. Foto Frymezuese #1

  Te gjitha hyrjet ne blog me titull Foto Frymezuese do te permbajne imazhe te mbledhura me qellim qe te rrisin kreativitetin tuaj ne pune

  E drejta e vizatimit i perket autorit perkates te ēdo foto:

  ...
 6. Google kujton Peter Carl Fabergé

  Peter Carl Fabergé ose siē njihej dhe ne gjuhen ruse Karl Gustavovič Faberže ishte nje argjendar mjaft i zoti.

  Ai eshte bere i njohur per krijimin e vezeve te Pashkeve me gure te ēmuar. Veza e pare Fabergé u krijuar per Alessandro III te Rusis si surprize e gruas se tij Maria Fyodorovna.  ...
 7. Vryma e zeze thith Yllin me permasa gjigande

  Eshte nje nga eventet me te rralle qe ka vrojtuar njeriu ne hapesire, dhe ka ndodhur Live ne syte e vezhgueseve te qiellit! Ata jane nje grup studiuesish nen komanden e Suvi Gezari te Department of Physics and Astronomy ne Johns Hopkins University.

  Kjo Video Italisht shpjegon dhe animacionin se si ka vryma e zeze ka gllaberuar yllin gjigand:
  ...
  Kategoritė
  Lajme
 8. Doni te blini nje telefon publik? - Londra ka vene ne shitje disa te tilla!

  Besoj se shumica mund ti njohi keto telefona publik. Po jane tipike te Londres! Vitet e fundit perdorimi i tyre ka rene ne 80% dhe bashkia ka menduar ti vendosi ne ankand. Pra qe sot ne eBay ju mund te porositni nje gabin telefonike te karakteristike te Londres.  Beni kujdes, se jo te gjithe mund ta ...
  Kategoritė
  Argetim
 9. Google Plus ndryshon pamjen per te terhequr perdoruesit

  GooglePlus (apo Google+ dh G+) eshte rrjeti social i Google, qe eshte shfaqur pas fenomenit Facebook dhe Twitter. Ne hapat e para pati nje rritje te perdorueseve, por me kalimin e kohes gjerat ndryshuan pasi ajo qe ofrohej nga G+, ishte e ngjashme me te dy Social Network me dominant ne rrjet.

  Dje vizitoret e rregult te Google+, paten nje surprize mbi pamjen e faqes, pasi ajo kishte ndryshuar ...
 10. 1 Milion shkarkime per Instagram, 1 Milion dollar paguan Facebook

  Instagram eshte nje program per telefonat celular me sistem iOS dhe Android i cili lejon te shkrepini fotografi te ēastit ,pasi mund ti aplikoni ndonje efekt, dhe ta publikoni ne rrjete sociale. Pra per iPhone dhe ditet e fundit eshte publikuar dhe versioni per Android.
  Diten e publikimi per Android, Instagram eshte shkarkuar 1 Milion here!

  ...