View RSS Feed

Vitamina

Ditari i ReniX- per GEEK People!!! hihi

 1. Google feston Diten e Pranveres

  Google feston dhe komunikon mbare webit ardhjen e stines se pranveres me nje nga Doodle-t e tij shumengjyresh.  Sot ne mengjes ne faqen me te klikuar ne bote shfaqet kjo "logo" me pershtypjen sikur e ka vizatuar nje femije. Por ne te twitter ka filluar nje rivolt pasi supozohet qe pranvera fillon ...
  Kategoritė
  Argetim
 2. 50 Giga Byte Falas per Perdoruesit e Android

  Nese keni nje telefon me sistem Android, mund te perfitoni deri ne 50 GB falas ne box.net  Ajo qe duhet te beni eshte te lidheni me Google Play (ish google market) dhe te shkarkoni aplikacionin per box.net
  Me ane te Box ju mund te ruani nje kopje te te dhenave te tuaja personale, te ndani ...
 3. Battlefield3 vs Modern Warfare 3

  Battlefield 3 eshte nje loje me lufte nga EA Games e cila mund te luhet dhe ne rrjet mes miqesh. Modern Warfare 3 eshte kapitulli 3 i Call of Duty, rivali me i fort i Battlefield3. MW3 eshte nje produkt i Microsoft dhe te dyja me numrin 3 sfidojne direkt njera tjetren.  ...
 4. Linux: Publikohet Ubuntu 11.04 Natty Narwhal  Sot eshte dita e publikimit zyrtar te Ubuntu 11.04, versioni Linux me i perdorur dhe me i thjeshte (user friendly). Natty Narwhal, eshte emri ne kod i ketij versioni dhe me nje pamje Unity, i perdorur me pare ne versionin per Netbook.

  Ja nje prezantim video:
  ...
 5. Njeriu i pare ne hapesire!  Yuri Alekseyevich Gagarin eshte njeriu i pare qe nuk ndjeu forcen terheqese te Tokes me 12 Prill te vitit 1961.
  Heroi i Bashkimit Sovjetik dhe shume medalje te tjera per kurajon dhe punen e kryer si astronaut. Kujtohet si njeriu i pare ne hapesire!
  Lufta per te sunduar hapesiren mdisis USA dhe Rusis ...
  Kategoritė
  Teknologji
 6. Profili merr njė pamje tjetėr nė Lirenti.com

  Eshtė bėrė e mundur veēoria e personalizimit tė Profilit tė Anėtarėve nė faqen tonė!  Siē mund ta shikoni nga ky imazh ose duke klikuar mbi Nofken time, ju mund ta shikoni Live! Grupet e Anėtarėve si Lirenti.com Addicted, Anėtarėt e Nderuar dhe VIP, kanė mundėsitė e tė gjitha veēorive tė kėtij personalizimi. ...
 7. Google Feston Shen Valentinin  Si gjithmon nuk mund te mungoj surpriza e Google! Shume domethenese logo qe eshte prezantuar sot ne faqen e pare te motorri te kerkimit me te perdorur.
  Love nga Robert Indiana, nje artist i veprave pop art. Keshtu faqja e pare e Google eshte trasformuar si kartolina e drejtuar Muzeut te ...
  Kategoritė
  Argetim
 8. 31 personat qe ndryshuan Internetin!

  A e keni menduar se cilet jane ata persona qe bene te mundur gjithe kete qe sot e quajme Internet!

  Ja ku po i radhis disa perj tyre, duke filluar nga baballaret e Internetit. (e ema nuk dihet akoma )


  Vint Cerf dhe Bob Kahn

  Krijuar TCP/IP, protokollin e komunikimit. ...
 9. Google feston datėlindjen e Agatha Christie nė faqe tė parė

  Google feston ditelindjen e 120-tė tė shkrimtares Agata Kristi!  Kush eshte Agata Kristi?
  Agatha Mary Clarissa Christie (Agata Kristi) ėshtė njė shkrimtare britanike, lindi nė Torquay, Britania e Madhe mė 15 shtator 1890. Agata Kristi ka shkruar shumė vepra kryessh krime fantazie. Agata ...
  Kategoritė
  Uncategorized
 10. Firefox 4 me Multitouch!

  Firefox 4 tashme ka kaluar ne versionin e trete te betes, por akoma nuk eshte gjithēka e vendosur. Gjerat mund te ndryshojne si ne pamjen e programit dhe performance.

  Nje veēori qe doja te prezantoja eshte suporti per multitouch i Firefox 4 beta 3, ku ne kete video mund te mesoni me shume. Ekrani juaj duhet te jete i afte te punoj me prekje dhe Firefox 4 ju ben gjithēka me te lehte ...