View RSS Feed

Vitamina

Ditari i ReniX- per GEEK People!!! hihi

 1. Sot del ne treg iPhone 4 me sistemin operativ iOS 4  Varianti mė i ri i iPhone-it doli sot nė treg, ndėrsa qindra klientė mbanin radhėn me padurim para dyqaneve Apple nė vende tė ndryshme tė botės, pėr tė qenė tė parėt qė kanė produktin e ri.
  iPhone 4 doli sot pėr shitje nė Japoni, Francė, Gjermani, Britani dhe SHBA, ndėrsa nė vende tė tjera do tė dalė ...
 2. Gogole sjell veren, por shiu vazhdon te bjere!

  Dita e veres, siē e ve ne evidenc dhe Google.com  Por ne fakt keto dite temperaturat jane ulur mjaft, saqe ne shume zona malore ka rene dhe debore. Ne europ per me teper! Shirat nuk kane pushuar akoma dhe ata qe kane nisur pushime ne plazhe e tyre te preferuar besoj se i eshte dashur ta kalojne kohen ...
  Kategoritė
  Argetim
 3. Apple nuk dorezohet dhe Adobe nuk heq dore!

  Postimi im i fundit ka qene mbi teknologjine flash per iPad dhe iPhone, pasi keta te fundit nuk kane te integruar sistemin Flash nga Adobe.
  Apple, e njohur per produkte cilesore te shrenjta si iMac, iPhone dhe se fundi iPad.
  Adobe e njohur si shtepi software me teknologjine Flash e cila eshte shume e perdorur. Mund te themi qe fale flash Youtube ka ate popullaritet.

  we-love-apple-big.jpg ...
 4. iPhone dhe iPad nuk do te kene kurre Flash!

  Adobe dorezohet mbi faktin per te shtuar dhe Flash mbi iPhone dhe iPad. Ne Program License Agreement te iPhone thuet qarte qe ndalohet kompilimi dhe linkimi i API te dokumentuara nqs nuk i perkasin gjuheve te programimit Objective C, C, C++ o JavaScript.

  Adobe njoftoj se CS5 eshte produkti i fundit qe lejon perdoruesit te perdorin platofmen e tyre per kompilimin ...
 5. Ubuntu 10.04 me versionin e fundit te GNOME 2.30

  GNOME 2.30 e beri hapin e saj ne leshimin final, tashme Ubuntu duhet vetem ta perdore dhe personalizoj. Siē thuet ne faqen e Ubuntu 10.04 beta ne Ubuntu.com qe versioni i GNOME eshte ai i fundit. Me shpresat qe Ubuntu do te vije sa me shpejt ne kompjuterat tane ju le me kete video te GNOME ne Ubuntu Alfa.

 6. iPad nga Apple mberrin ne vitrinat e dyqaneve!

  Ne USA ka dale ne shitje tablet me prekje nga Apple qe mban emrin iPad! Ngjan me nje iPhone por eshte me permasa "gjigande" dhe thuet se iPad Apple do te ndryshoj menyren e shfletimit faqeve dhe do te sjelli te reja ne teknologji. Dhe pse iPad-it i mungojne shume gjera themelore ai ngelet gjithmon nje objekt i deshiruar.


  ...
 7. Ktheni laptopin tuaj me Windows 7 ne nje WiFi Hotspot

  Keni menduar ndonjehere te ndani sinjalin wireless nga laptopi juaj? Tani eshte e mundur, pa ndihmen e kartave shtes dhe gjera te tjera por vetem me ndihmen e nje programi te thjeshte dhe falas.  Connectify eshte nje program falas per Windows 7 i cili ben te mundur kalimin e Wi-Fi enabled te nje personal ...
 8. Rregullat e Lojes POKER Texas Hold'em

 9. Si te vendosim nje mbishkrim mbi foto - Video Tutorial Watermark

  Kjo eshte nje video ne Photoshop per www.lirenti.com "Si te vendosni nje mbishkrim mbi fotot tuaja".  Qendroni me ne per video te tjera! Mos harroni gjithashtu te lini komentin tuaj!
 10. Firefox gati te pushtoje telefonat celular  Mozilla po planifikon lėshimin e Firefox dhe pėr telefonat celular. Firefox njė nder shfletuesit mė tė pėrdorur do tė mbėrrijė dhe nė xhepat tanė. Tani pėr tani vetėm pėr sitemet Linux, por do tė ndjekin versionet pėr Windows Mobile dhe ato Android, ku ky i fundit po bėhet shumė i populluar.

  Shumė ...
  Kategoritė
  Teknologji
Faqja 5 nga 5 FillimiFillimi 12345