View RSS Feed

Vitamina

Ditari i ReniX- per GEEK People!!! hihi

 1. Hyperlapse nga Instagram - Ja se per ēfare sherben!

  Instagram zoterohet nga Facebook, pas blerjes se 1 Milion Dollare nė vitin 2012. Nuk ka ndryshuar shume nga ajo kohe, perveēse disa rinovime te pamjes si dhe mundesia per te rregjistruar video. Pikerisht per videot Instagram ka publikuar nje aplikacion te ri quajtur Hyperlapse.  Hyperlapse tė mundėson rregjistrimin e videove tė ...
  Kategoritė
  Internet , Teknologji
 2. Facebook kopjon nga Google Plus

  Suksesi i Google+, nuk i ka lene te qete drejtuesit e Facebook. Ndryshimi i ardhshem ngjason shume me rrjetin social nga Google. Kjo eshte nje video prezantuese e veshjes se re, ku duket qarte se koncepti me ikonat anash eshte eredituar nga Google Plus.

  [/QUOTE]
  Kategoritė
  Internet
 3. Google Plus me Pamje te re

  Rrjeti social i Google, Plus, ka vendosur te ndryshoj sadopak pamje. Keto jane disa screenshot nga design i ri!
  Kategoritė
  Internet
 4. 1 Milion shkarkime per Instagram, 1 Milion dollar paguan Facebook

  Instagram eshte nje program per telefonat celular me sistem iOS dhe Android i cili lejon te shkrepini fotografi te ēastit ,pasi mund ti aplikoni ndonje efekt, dhe ta publikoni ne rrjete sociale. Pra per iPhone dhe ditet e fundit eshte publikuar dhe versioni per Android.
  Diten e publikimi per Android, Instagram eshte shkarkuar 1 Milion here!

  ...
 5. 31 personat qe ndryshuan Internetin!

  A e keni menduar se cilet jane ata persona qe bene te mundur gjithe kete qe sot e quajme Internet!

  Ja ku po i radhis disa perj tyre, duke filluar nga baballaret e Internetit. (e ema nuk dihet akoma )


  Vint Cerf dhe Bob Kahn

  Krijuar TCP/IP, protokollin e komunikimit. ...