View RSS Feed

Vitamina

Ditari i ReniX- per GEEK People!!! hihi

 1. Franz Kafka ne Google

  Nuk mund te mungonte nje doodle nga Google per shkrimtarin e madh Franz Kafka!

  Etiketa: doodle, google, shkrimtar
  Kategoritė
  Internet
 2. Douglas Adams

  Google Kujton Douglas Adams!
  Douglas Noėl Adams lindi mė 11 mars 1952 nė Cambridge, Britania e Madhe; vdiq mė 11 maj 2001 nė Santa Barbara, ShBA. Ka qenė njė shkrimtar britanik dhe autori i romanit The Hitchhiker's Guide to the Galaxy.

  Nėna e tij Janet Adams ishte njė infermiere nė ...
  Kategoritė
  Internet
 3. Facebook kopjon nga Google Plus

  Suksesi i Google+, nuk i ka lene te qete drejtuesit e Facebook. Ndryshimi i ardhshem ngjason shume me rrjetin social nga Google. Kjo eshte nje video prezantuese e veshjes se re, ku duket qarte se koncepti me ikonat anash eshte eredituar nga Google Plus.

  [/QUOTE]
  Kategoritė
  Internet
 4. Google Birthday - 14 vjet kerkime ne Web

  Google feston 14 vjetorin. Kete e shpreh me nje Doodle ne faqen e pare siē e ka zakon ne te tilla raste. Google mund te themi se eshte faqja me e populluar e kerkimit ne web.  Perveē kerkimit, ajo ofron shume sherbime te tjera. Si ate Gmail, Google Plus, Google Docs/Drive, Maps, sponsorizuese ...
  Kategoritė
  Internet
 5. Google kujton Peter Carl Fabergé

  Peter Carl Fabergé ose siē njihej dhe ne gjuhen ruse Karl Gustavovič Faberže ishte nje argjendar mjaft i zoti.

  Ai eshte bere i njohur per krijimin e vezeve te Pashkeve me gure te ēmuar. Veza e pare Fabergé u krijuar per Alessandro III te Rusis si surprize e gruas se tij Maria Fyodorovna.  ...
 6. Google feston Diten e Pranveres

  Google feston dhe komunikon mbare webit ardhjen e stines se pranveres me nje nga Doodle-t e tij shumengjyresh.  Sot ne mengjes ne faqen me te klikuar ne bote shfaqet kjo "logo" me pershtypjen sikur e ka vizatuar nje femije. Por ne te twitter ka filluar nje rivolt pasi supozohet qe pranvera fillon ...
  Kategoritė
  Argetim
 7. Google Feston Shen Valentinin  Si gjithmon nuk mund te mungoj surpriza e Google! Shume domethenese logo qe eshte prezantuar sot ne faqen e pare te motorri te kerkimit me te perdorur.
  Love nga Robert Indiana, nje artist i veprave pop art. Keshtu faqja e pare e Google eshte trasformuar si kartolina e drejtuar Muzeut te ...
  Kategoritė
  Argetim