Receta Gatimi
View RSS Feed

Internet

Lajme te ndryshme nga World Wide Web

 1. Hyperlapse nga Instagram - Ja se per ēfare sherben!

  Instagram zoterohet nga Facebook, pas blerjes se 1 Milion Dollare nė vitin 2012. Nuk ka ndryshuar shume nga ajo kohe, perveēse disa rinovime te pamjes si dhe mundesia per te rregjistruar video. Pikerisht per videot Instagram ka publikuar nje aplikacion te ri quajtur Hyperlapse.  Hyperlapse tė mundėson rregjistrimin e videove tė ...
  Kategoritė
  Internet , Teknologji
 2. Degjo Radio nga iTunes

  Kjo eshte nje guide e shkurter per fillestaret! Si te degjosh radio online nga iTunes.

  iTunes ka nje librari te larmishme me stacione radio online te ndara sipas rrymave:
  Pasi te keni instaluar iTunes falas nga faqja e Apple, hapeni dhe tek Music, do te gjeni siper Internet Radio.
  Pasi ...
  Kategoritė
  Internet
 3. Lufta per zogun (e Tunes)

  Shkon ne 11 milion shikimi "zogu" i Tunes!  Duke bere disa parashikime, nga klikimet ne Youtube, Zogu mund te ketė fituar rreth 15 000 Euro!
  Etiketa: 1990, fenix, tuna, zogu
  Kategoritė
  Internet
 4. Franz Kafka ne Google

  Nuk mund te mungonte nje doodle nga Google per shkrimtarin e madh Franz Kafka!

  Etiketa: doodle, google, shkrimtar
  Kategoritė
  Internet
 5. Douglas Adams

  Google Kujton Douglas Adams!
  Douglas Noėl Adams lindi mė 11 mars 1952 nė Cambridge, Britania e Madhe; vdiq mė 11 maj 2001 nė Santa Barbara, ShBA. Ka qenė njė shkrimtar britanik dhe autori i romanit The Hitchhiker's Guide to the Galaxy.

  Nėna e tij Janet Adams ishte njė infermiere nė ...
  Kategoritė
  Internet
 6. Facebook kopjon nga Google Plus

  Suksesi i Google+, nuk i ka lene te qete drejtuesit e Facebook. Ndryshimi i ardhshem ngjason shume me rrjetin social nga Google. Kjo eshte nje video prezantuese e veshjes se re, ku duket qarte se koncepti me ikonat anash eshte eredituar nga Google Plus.

  [/QUOTE]
  Kategoritė
  Internet
 7. Google Plus me Pamje te re

  Rrjeti social i Google, Plus, ka vendosur te ndryshoj sadopak pamje. Keto jane disa screenshot nga design i ri!
  Kategoritė
  Internet
 8. Logo e re per eBay

  eBay eshte faqja me e populluar e asteve online. Kohet e fundit dhe me lajmeri.me. Devin Wenig ne nje koference per shoqerine ka prezantuar Logon e re te eBay.
  Ngjyrat kane ngel te njejta e kuqe, blu, e verdhe dhe e gjelber por ajo qe ka ndryshuar eshte forma e tekstit. Shkronjat e vjetra ishin te sfazuara karakteristik kjo qe na viti 1995.

  Logo e re:

  ...
  Etiketa: design, ebay, lajmerime, logo
  Kategoritė
  Internet
 9. Google Birthday - 14 vjet kerkime ne Web

  Google feston 14 vjetorin. Kete e shpreh me nje Doodle ne faqen e pare siē e ka zakon ne te tilla raste. Google mund te themi se eshte faqja me e populluar e kerkimit ne web.  Perveē kerkimit, ajo ofron shume sherbime te tjera. Si ate Gmail, Google Plus, Google Docs/Drive, Maps, sponsorizuese ...
  Kategoritė
  Internet
 10. Alan Turing

  Alan Mathison Turing (Londra, 23 qeshor 1912 – Wilmslow, 7 qeshor 1954) konsiderohet si babi i shkences kompjuterike.


  Homazhi i Google per Turing

  Nė 1936, Turing formuloi njė formalizėm te koncepteve te algoritmeve dhe kompjuetshmerise nėpėrmjet Turing machine (TM). Po aty, Turing formuloi versionin ...
  Kategoritė
  Internet
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit