Receta Gatimi
View RSS Feed

Teknologji

Kategoria Teknologji

 1. Hyperlapse nga Instagram - Ja se per ēfare sherben!

  Instagram zoterohet nga Facebook, pas blerjes se 1 Milion Dollare nė vitin 2012. Nuk ka ndryshuar shume nga ajo kohe, perveēse disa rinovime te pamjes si dhe mundesia per te rregjistruar video. Pikerisht per videot Instagram ka publikuar nje aplikacion te ri quajtur Hyperlapse.  Hyperlapse tė mundėson rregjistrimin e videove tė ...
  Kategoritė
  Internet , Teknologji
 2. Telefonat Smartphone shpėrthejnė nėpėr xhepa

  Jo me larg se dje u perhap lajmi se iPhone kishte djeg gjoksin nje 24 vjeēare, ndersa rasti i OnePlus eshte mese i veēante! OnePlus ka shperthyer ne xhep te perdoruesit duke i shkaktuar deme serioze.

  Ja disa foto nga ēka ngelur nga smartphone:

  Por pse ndodh ...
  Kategoritė
  Teknologji
 3. Prototipi i iPad - Dyshime (foto)

  Foto si te viteve 50


  Me pas fotot me ngjyra
  ...
 4. Google Plus ndryshon pamjen per te terhequr perdoruesit

  GooglePlus (apo Google+ dh G+) eshte rrjeti social i Google, qe eshte shfaqur pas fenomenit Facebook dhe Twitter. Ne hapat e para pati nje rritje te perdorueseve, por me kalimin e kohes gjerat ndryshuan pasi ajo qe ofrohej nga G+, ishte e ngjashme me te dy Social Network me dominant ne rrjet.

  Dje vizitoret e rregult te Google+, paten nje surprize mbi pamjen e faqes, pasi ajo kishte ndryshuar ...
 5. 1 Milion shkarkime per Instagram, 1 Milion dollar paguan Facebook

  Instagram eshte nje program per telefonat celular me sistem iOS dhe Android i cili lejon te shkrepini fotografi te ēastit ,pasi mund ti aplikoni ndonje efekt, dhe ta publikoni ne rrjete sociale. Pra per iPhone dhe ditet e fundit eshte publikuar dhe versioni per Android.
  Diten e publikimi per Android, Instagram eshte shkarkuar 1 Milion here!

  ...
 6. Linux: Publikohet Ubuntu 11.04 Natty Narwhal  Sot eshte dita e publikimit zyrtar te Ubuntu 11.04, versioni Linux me i perdorur dhe me i thjeshte (user friendly). Natty Narwhal, eshte emri ne kod i ketij versioni dhe me nje pamje Unity, i perdorur me pare ne versionin per Netbook.

  Ja nje prezantim video:
  ...
 7. Njeriu i pare ne hapesire!  Yuri Alekseyevich Gagarin eshte njeriu i pare qe nuk ndjeu forcen terheqese te Tokes me 12 Prill te vitit 1961.
  Heroi i Bashkimit Sovjetik dhe shume medalje te tjera per kurajon dhe punen e kryer si astronaut. Kujtohet si njeriu i pare ne hapesire!
  Lufta per te sunduar hapesiren mdisis USA dhe Rusis ...
  Kategoritė
  Teknologji
 8. 31 personat qe ndryshuan Internetin!

  A e keni menduar se cilet jane ata persona qe bene te mundur gjithe kete qe sot e quajme Internet!

  Ja ku po i radhis disa perj tyre, duke filluar nga baballaret e Internetit. (e ema nuk dihet akoma )


  Vint Cerf dhe Bob Kahn

  Krijuar TCP/IP, protokollin e komunikimit. ...
 9. Firefox 4 me Multitouch!

  Firefox 4 tashme ka kaluar ne versionin e trete te betes, por akoma nuk eshte gjithēka e vendosur. Gjerat mund te ndryshojne si ne pamjen e programit dhe performance.

  Nje veēori qe doja te prezantoja eshte suporti per multitouch i Firefox 4 beta 3, ku ne kete video mund te mesoni me shume. Ekrani juaj duhet te jete i afte te punoj me prekje dhe Firefox 4 ju ben gjithēka me te lehte ...
 10. Sot del ne treg iPhone 4 me sistemin operativ iOS 4  Varianti mė i ri i iPhone-it doli sot nė treg, ndėrsa qindra klientė mbanin radhėn me padurim para dyqaneve Apple nė vende tė ndryshme tė botės, pėr tė qenė tė parėt qė kanė produktin e ri.
  iPhone 4 doli sot pėr shitje nė Japoni, Francė, Gjermani, Britani dhe SHBA, ndėrsa nė vende tė tjera do tė dalė ...
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit