Receta Gatimi
View RSS Feed

Blog Gjendar

Blog

 1. Nese posedoni lidhjen e dy rrjeteve tė internetit

  Nese posedoni lidhjen e dy rrjeteve tė internetit, ku njėri ėshtė pėrmes LAN Connection kurse tjetri Wireless Network Connection, papritmas ju paraqitet njė problem

  Nėse nuk keni mundėsi qė tė paaftėsoni (Ang.Disabling) lidhjen e rrjetit LAN dhe nėse ju paraqitet mesazhi si nė fig.  Zgjidhja
  ...
  Etiketa: nese posedoni
  Kategoritė
  Uncategorized
 2. Humbje rekorde e ozonit mbi Arktik  Sateliti Envisat i lėshuar nga Agjencia Hapėsinore Europiane ka regjistruar njė humbje rekord tė shtresės sė ozonit mbi Arktik. Fenomeni mendohet tė jetė shkaktuar nga erėra tė forta qė kanė izoluar masėn atmosferike mbi Polin e Veriut, duke ēuar nė temperatura shumė tė ulėta.
  Kjo masė ajri tė ftohtė, pėr ...

  Updated 06-04-2011 at 12:42 AM by gjendar

  Kategoritė
  Uncategorized
 3. Pėrmirėsoni mbulimin e rrjetės tuaj pa tela – wireless  Secili qė ka punuar me rrjetė pa tela (wireless) e di shumė mirė se, muhabetet pėr 100 metra e mė shumė tė radiusit tė mbulimit, nuk janė gjithmonė tė sakta. Nganjėherė mjafton edhe njė mur i trashė, qė tė prish tėrė sinjalin. Ja disa kėshilla, se si tė mbuloni mė mirė banesėn apo shtėpinė, me sinjal tė rrjetės
  ...
  Etiketa: wireless
  Kategoritė
  Uncategorized