View RSS Feed

Lifestyle

postime te ndryshme nga jeta e perditshme, teknologjia dhe njerezit!

 1. Apple tė blejė Beats Audio per 2.3 miliardė Dollarė  Sipas nje raporti te "Financial Times", Apple ne marreveshje e siper per blerjen e kompanise se reperit me te njohur amerikan, Dr. Dre, "Beats Electronics LLC". Kete e ka konfirmuar me vone edhe vet reperi Dr. Dre ne Facebook, por qe ky status eshte fshire menjehere pas publikimit! Me poshte eshte postimi i tij origjinal: ...
  Etiketa: apple, beats audio
  Kategoritė
  Lifestyle
 2. Austri, zbulohet pjesa e fshehur e Mozart


  Njė kompozim i panjohur i Mozart, qė dyshohet tė jetė shkruar kur ai ishte vetėm 10 vjeē, ėshtė zbuluar nė Austri.

  Pjesa, qė mendohet tė jetė kompozuar nė vitin 1767 ose 1768, ėshtė gjetur nė njė bllok shėnimesh nė njė papafingo.

  Kėrkuesit arritėn nė pėrfundimin se nė pjesėn muzikore ...
  Kategoritė
  Lifestyle
 3. Po afron stina e ndarjeve… e vėrteton Facebook


  Me mė shumė se 800 milionė pėrdorues nė tė gjitha vendet e botės, njė rrjet shoqėror si “Facebook” ėshtė ideal pėr tė kryer sondazhe mbi tė dhėnat e ndryshme tė popullsisė.

  Njė studim i thelluar nė rrjet, u pėrqendrua vetėm tek statuset, si beqar, i lidhur, i martuar apo i divorcuar. Pėrfundimi, pėr tė ...

  Updated 25-03-2012 at 11:03 PM by vaaldr1n

  Etiketa: facebook, ndarje
  Kategoritė
  Lifestyle