Receta Gatimi
View RSS Feed

smocking2

 1. Google prezanton "Google Music"

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga smocking2 Lexo postimin

  Google ka prezantuar zyrtarish ne konferencen e tij te fundit, disa sherbime per te apasionuarit e muzikes. Behet fjale per nje sherbim te ngjashem me iTunes Match qe lejon karikimin ne serverat e Google deri ne 20.000 kenge falas. Google do te ofroje nje kenge falas cdo dite qe mund ta shkarkoni dhe degjoni ku te deshironi. Kjo do te jete sfida e Google
  ...
  Kategoritė
  Teknologji
 2. Tejkalohet shpejtėsia e dritės


  Tashmė ka njė konfirmim zyrtar: Shpejtėsia e dritės ėshtė arritur tė tejkalohet. Tė dhėnat qė janė publikuar mėngjesin e sotėm tregojnė se neutrinet lėvizin me shpejtėsi rreth 60 nanoskeonda mė shumė se shpejtėsia e dritės, limiti i shpejtėsisė nė kozmos.

  Rezultati ėshtė arritur gjatė njė eksperimenti ...
  Kategoritė
  Teknologji
 3. A i erdhi fundi 3G?  Shėrbimi 4G do tė lėshohet pėr herė tė parė nė pesė qytete tė SHBA-sė. Hapi i parė drejtė gjeneratės sė katėrt do tė hidhet kėtė tė diel nė Atlanta, Chicago, Dallas, Houston dhe San Antonio.

  Kompania AT&T muajin e kaluar nisi tė shesė njė pajise e cila bėnte tė mundur lidhjen me rrjetin 4G pasi pėrgjithėsisht ...
  Kategoritė
  Uncategorized
 4. Planet i perbere prej diamanti  LONDER (Reuters) – Astronomet kane zbuluar nje planet ekzotik, qe duket se eshte i perbere nga diamanti, duke u sjelle rrotull nje ylli te vogel ne “kopshtin” e galaktikes sone.

  Planeti i ri ka nje dendesi shume me te madhe se cdo planet tjeter i njohur deri me sot dhe perberjen ...
  Kategoritė
  Uncategorized