• Djali i Karatesė - The Karate Kid me Jachie Chan

  Sė shpejti nė kinema vjen versioni remake "The Karate Kid" ose siē quhet nė shqip Djali i Karatesė. Rolin e Daniel Larusso do ta luaj Jaden Smith (djali i Will Smith) ndėsa Jachie Chan ėshtė zoti Han, pra ai qė do tė ndihmoj djaloshin tė mėsoj artin e Kung Fu, nė vend tė maestro Miyagi. Filmi pritet nė sallat e kinemasė verė 2010.  Nė filmin The Karate Kid prodhuar nga Columbia Pictures, Dre Parker, njė 12 vjeēar nga Detroit detyrohet tė zhvendoset nė Kinė pėr shkak tė punės sė nėnės. Dre fillon tė ketė simpati pėr shoqen e klases Mei Yin, por dallimet kulturore e bejne kėtė miqėsi gati tė pamundur.

  Pėr t'i bėrė gjėrat edhe mė keq shfaqet Cheng, si i forti klasės, i cili bėhet xheloz pėr ndjenjat e Dre. Pa miq dhe nė njė vend tė huaj, Dre nuk ndihet i qetė nė qoftė se nuk ėshtė me z. Han (Jackie Chan), pėrgjegjės pėr mirėmbajtjen e apartamenteve, i cili ėshtė gjithashtu dhe njė mjeshtėr kung fu.

  Han i meson djalit se fu kung nuk ėshtė vetem njė disiplinė me grushta, por duhet pjekuri dhe te ruash qetėsinė, Dre kupton se do tė pėrballet me aventurėn me tė veēant tė jetės sė tij.

  Trailer i Karate Kid:
  Komente 4 Komente
  1. Maska e EMAUS
   EMAUS -
   Ouuuuuuuuuuuuuu, fantastikeeeeeeeeeeeee, kur del ky filmi? Ndonje date, muaj, ka ndonje informacion me teper?
  1. Maska e ReniX
   ReniX -
   Varet nga qyteti, shteti qe jetoni. Kuptohet ne USA del me perpara se vendet e tjera thuet 11 qeshor i ketij viti.
  1. Maska e Kliton
   Kliton -
   Ma merr mendja se do te jet me te vertet shume i bukur me sa pashe tek frekuencat tek video me siper,Faleminderit shume per ket info Reno........
  1. Maska e rigelsv
   rigelsv -
   shum i bukur si film me pelqen shummm