• Zjarret nė Shqipėri - NASA dergon Foto

  Zjarret janė pėrhapur nė tė gjithė Shqipėrinė, kryesisht pėr shkak tė sezonit tė thatė dhe erėrave tė forta.  Deri tani 148 hektarė vreshta dhe ullishte janė shkatėrruar nga flakėt. Shuarja e zjarreve ka qenė e vėshtirė pėr shkak tė terrenit tė thyer.

  Nė zonėn veriore, zjarret po kėrcėnojnė shtėpitė duke shkaktuar evakuime nė dy fshatra. Drejtoria e Kontrollit nė Ministrisė sė Mjedisit thotė se njė numėr i zjarreve janė vendosur qėllimisht pėr tė pastruar zonėn.  burimi-voa
  Komente 1 Koment
  1. Maska e aliu
   aliu -
   DUHET folur me qeverine qe te bleje per emergjercat civile 3 apo 5 helikoptere zjarrefikes dhe jo ta marre hua nga turqia .me pak fjale mos te bleje mercedeza te blinduar ,por te mendoje per ket popull injorant .
 • Sponsor