• 28 NENTOR 2012- Shqiperia feston 100 vjet:PD ne Tirane kurse PS ne Vlorė

  100 Vjet shtet.. jo pak, por qė pėr fat tė keq edhe njėherė i gjen shqiptaret tė ndarė nė dy kampe. PD deklaron festime nė Tiranė dhe PS nė Vlorė.  Sa qesharake......edhe nė njė pėrvjetor tė tillė nuk mund tė bėhen bashkė politikanet tanė.

  Vlora ka pjesėn e vetė nė histori dhe aq me tepėr nė ngritjen e flamurit por kryeqytet ėshtė Tirana dhe aty eshte vendi i festimeve pėr tė gjithė shqiptaret kudo qė ndodhen.

  Flamurin nuk e ngriten vlonjatet por tė gjithė shqiptarėt dhe kjo feste u takon tė gjithė shqiptarėve. Nuk ka vend nė njė pervejetor tė tillė pėr ego provinciale.

  Kjo feste eshte feste e Shqiperise, eshte feste e Kosovės,Camėrise, shqiptarėve tė Maqedonise e tė diasporės.
  Komente 7 Komente
  1. Maska e vaaldr1n
   vaaldr1n -
   vallaj shum keq kshtu... :/ Tani sipas Sales edhe Flamuri do duhej te ishte blu ?? Marre vallaj cka jon ka bojn... Nuk bon me festu ne Tirane, po ne VLORE!!! Se atje eshte ngrit Flamuri & atje duhet festuar!!!
  1. Maska e 3r1k0
   3r1k0 -
   Jo keq por katastrofe ice........
   Mesa kam lexuar ne shtyp festimet fillojne ne Shkup ne date 25 Nentor .....vazhdojne ne Prishtine ku do te inagurohet edhe ruga Morine-merdare
   Pastaj do te vazhdojne ne Vlore dhe ne ne 28 ne mesdite festohet ne Tirane.
   Cfare ka ketu per tu acaruar????????
   Lojen e kujt luan PS dhe kryetari i saj ........
  1. Maska e olsii
   olsii -
   Sa per festen kjo eshte feste e te gjith SHqiptareve dhe festohet ne cdo cep ku ka SHqiptare, por festa me e madhe duhet te behet ne Tirane per mendimin tim sepse Tirana eshte kryeqyteti i te gjitheve por edhe Vlora sduhet te anashkalohet sic be PD per arsyje politike sepse kryetari i bashkis se vlores eshte i PS
  1. Maska e ReniX
   ReniX -
   Per mendimin tim PARTIT nuk duhet te perzihen fare me organizime te tilla! Pse duhet bere kjo ndarje partiake?!

   Si PD apo PS jane shqiptar!
  1. Maska e labja
   labja -
   Mendoj se nuk ka kuptim te festohet ne tirane. Vendi ku u ngrit flamuri eshte vlora !! dhe aty duhet festuar ....
   Nese 100 vjet me pare gjith shqiperia ishte e bashkuar.....dhe te gjith me syt nga vlora...........sot jo me .
  1. Maska e ReniX
   ReniX -
   Jo te gjithe qytetaret mund te kene mundesi te vine ne vlore per te festuar atje ku u ngrit flamuri, ashtu si skan mundesi per te vajtur ne tirane dhe pse i pelqen te festojne. Keshtu do te ishte mire qe ēdo qytet te organizonte diēka pa ngjyra partiake.
  1. Maska e X-man
   X-man -
   Ke te drejte renix.cdo qytet duhet te organizonte dicka.se jo te gjithe kane mundesine te udhetojne.
 • Sponsor