• Ēfarė ndodh nė Bursė kur qarkullon njė lajme i rremė

  Njė raport i rremė pėr shpėrthime nė Shtėpinė e Bardhė dhe plagosje tė presidentit Barak Obama, shkaktoi njė rėnie tė shpejtė tė vlerės sė aksioneve nė bursat amerikane, tė cilat u rimėkėmbėn veten pak pas mbylljes sė veprimtarive tė djeshme.  Agjencia e lajmeve Associated Press thotė se piratėt elektronikė hynė dje nė llogarinė e saj nė Twitter dhe vendosėn mesazhin "Lajm i bujshėm. Dy shpėrthime nė Shtėpinė e Bardhė dhe Barak Obama ėshtė plagosur"

  Brenda pak minutash, indeksi i bursės Dow Jones ra rreth 130 pikė, duke fshirė fitimet e ditės.

  Por Dow Jones i rifitoi humbjet po aq shpejt kur u bė e qartė se raportet ishin tė rreme.

  Njė grup i quajtur Ushtria Elektronike Siriane ka marrė pėrgjegjėsinė pėr kėtė sulm, por pretendimi i saj ende nuk ėshtė vėrtetuar.

  Ky grup ka kryer sulme tė ngjashme mė parė kundėr agjencive tė tjera tė lajmeve.
 • Sponsor