• Pogradec:Festivali i Filmit Ballkanik    Njė grup artistėsh shqiptarė kanė organizuar sivjet pėr tė tretin vit Festivalin e Filmit Ballkanik. Pėr herė tė parė nė kėtė festival, qė zhvillohet nė qytetin turistik te Pogradecit, marrin pjesė artistė nga tė gjitha shtetet e Ballkanit. Organizatorėt besojnė se ky ėshtė njė rast i mirė qė kolegėt e vendeve fqinje tė shkėmbejnė pėrvoja dhe tė hartojnė projekte tė pėrbashketa.

    burimi-voa
  • Sponsor