• Kush eshte Evleaks - Informatori Sekret

    Evleaks ėshtė njė ndėr tė parėt qė nxjerr informacione mbi telefonat pėrpara se kompania vetė ti bėj publike. Ai quhet Evan Blass dhe shumicėn e kohės e kalon ne Internet. Evan vuan nga njė sklerozė tė shumėfishtė dhe kjo ėshtė njė arsye tjetėr pėr tė kaluar ditėn para ekranit.    Ai refuzon te thoje se si i gjen keto informacione sekrete por thekson se ka burime tė besuara. Ai gjithashtu konfirmon se do te jene 2 iPhone me ekrane 4.7 dhe 5.5 inch. Faqet me lajme mbi teknologjinė paguajnė shuma tė mėdha pėr tė poseduar informacionet pėrpara se tė behen publike.
    Shpesh here edhe punonjėsit e kompanive arrijne te nxjerrin nga fabrika foto apo dokumente te tjera te vlefshme dhe ti shesin nė Internet.

    Intervista e plote nga BBC
  • Sponsor