• Amazon blen Twitch - Youtube i Videolojrave

  Amazon, njė kompani shitjesh online se fundi dhe nė merkaton e smartphone e tablet, ka publikuar lajmin se ka blere faqen Twitch. Nėse pėrmend Twitch njė lojtari, ai menjehere do tė thote sė ėshtė Youtube i videolojrave. Twitch ėshtė njė faqe me video tė rregjistruara dhe streaming (trasmetim direkt) tė lojtareve anemban botės me videolojrat e tyre tė preferuara.  Twitch ėshtė falas pėr pėrdorim por nėse do tė doni funksione shtesė, duhet tė abonoheni nė llogarinė premium. Se si do tė shkojė fati i kėsaj faqe tani qė ėshtė nė duart e Amazon nuk i dihet, por shumė pėrdures janė duke u larguar pasi kanė lexuar lajmin e blerjes.
  Komente 3 Komente
  1. Maska e vaaldr1n
   vaaldr1n -
   e kujt ia merrte mendja nje gje te tille?
  1. Maska e ReniX
   ReniX -
   Sa per kroniken, faqja Twitch ngeli per disa ore offline, pas nje sulmi DDOS ne shkalle te gjere!
  1. Maska e vaaldr1n
   vaaldr1n -
   me sa duket, nuk jane ndjere te kenaqur perdoruesit e saj! Sikur rasti me WhatsApp!
 • Sponsor