Receta Gatimi
View RSS Feed

Vitamina

Telefonat Smartphone shpėrthejnė nėpėr xhepa

Rate this Entry
Jo me larg se dje u perhap lajmi se iPhone kishte djeg gjoksin nje 24 vjeēare, ndersa rasti i OnePlus eshte mese i veēante! OnePlus ka shperthyer ne xhep te perdoruesit duke i shkaktuar deme serioze.

Ja disa foto nga ēka ngelur nga smartphone:

Por pse ndodh kjo?

Smartphone-et kane nje njesi qendrore e cila kur eshte "nen presion llogarish" nxehet. Ne rastin kur jemi duke pare nje video, apo duke luajtur me nje loje njesia qenrore mbinxehet. Kompaninet mundohen ti bejne smartphone sa me te fuqishem dhe gjithashtu me kompakt, dhe nuk ka shume hapesire per te futur nje ftohes metalik. Gjithashtu dhe kushtet atmosferike ne vere nuk e ndihmojne situaten.

Thene kete mundohuni ti mbani telefonat smartphone sa me larg kontaktit me trupin.
Kategoritė
Teknologji

Komente

  1. Maska e vaaldr1n
    akoma s'kam degjuar te ket shperthyer ndo1 iPhone ne xhep! Rasti i asaj 24 vjecares eshte dicka logjike!

Trackbacks

Total Trackbacks 0
Trackback URL: