Receta Gatimi
View RSS Feed

Ditari Administratorėve

Njė telefon mobil qė punon me Coca-Cola

Rate this Entry
Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin


Nokia ka zbuluar njė prototip tė telefonit tė saj, tė dizajnuar nga Daizi Zheng. Ky celular do tė punojė nė bazė tė energjisė qė do tė prodhohet nga bio-bateritė, ndėrsa si “lėndė ndezėse” do tė shfrytėzohet Coca-Cola.
Celulat do tė punojnė me sheqer, qė nuk ėshtė risi nė botėn e teknologjisė, mirėpo dizajneri Zheng ka dashur tė tregojė se ka vend edhe pėr inovacione tė tjera.
Natyrisht, nuk ėshtė pėr t’u kundėrshtuar fakti se me vete do ta kemi njė bateri ekologjike – qė ka jetėgjatėsinė shumė tė mė madhe se bateritė standarde.

Sigurisht nje shpikje interesante mund te themi, por prap se di sa mund te arrihet dhe te behet komercial. Por sikur ne vend te Coca-Cola te hedhim pak RedBull? Nqs po mendoni ti hidhni makines tuaj Coca-Cola apo Redbull gaboheni!
Si mendoni per kete shpikje, mund te jete nje hap perpara per baterite bio?
Kategoritė
Teknologji

Komente

  1. Maska e ReniX
    Mjaft e rendesishme per zbulimin e nje energjie te paster.

Trackbacks

Total Trackbacks 0
Trackback URL: