View RSS Feed

blog

Ja disa tipe femrash..qe meshkujt nuk deshirojne lidhje..

Rate this Entry
Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
Nėse femra nuk ėshtė natyrale, i pėlqen tė kritikojė dhe nuk i do miqtė e tij- atėherė nuk ėshtė material i dėshiruar pėr lidhje.
Shumė femra shpesh janė pyetur pse nuk mund tė krijojnė njė lidhje kualitative me njė mashkull. Deri mė tani nė kėtė pyetje janė pėrgjigjur vetėm ekspertėt, ndėrsa tani meshkujt kanė vendosur tė pėrgjigjen, duke zbuluar disa fshehtėsi qė shumė femrave mund t’ua ndryshojnė qasjen nė raport me lidhjet e dashurisė dhe mund t’i mėsojnė se ku po gabojnė.

Duan tė kritikojnė
Rreth gjysma e meshkujve tė anketuar kanė deklaruar se nuk e dėshirojnė pranė vetes njė femėr e cila kritikon vazhdimisht.

E duan nėnėn mė shumė nė botė
Rreth 30 pėr qind e tė anketuarve janė kundėr njė lidhjeje me njė femėr, e cila nėnėn e vet e vė gjithmonė nė rend tė parė.

Gjithmonė tė rregullta
Meshkujt nuk duan lidhje me femrat tė cilat janė tepėr tė rregullta dhe kėtė e presin edhe nga partneri. Kėshtu kanė deklaruar sė paku 20 pėr qind e tė anketuarve.

Nuk i do miqtė e tij
Pėr meshkujt, miqtė e tyre janė shumė tė rėndėsishėm, prandaj nėse femra nuk i do ata, atėherė bėhet problem- kanė deklaruar mė shumė se 20 pėr qind e pjesėmarrėsve nė studim.

Tė gjithė meshkujt i konsiderojnė njėsoj
Qėndrimi pėr t’i gjeneralizuar gjėrat nuk ėshtė veti e mirė pėr femrat- kanė thėnė njė nga pesė tė anketuar.

Nuk janė natyrale
Thjeshtėsia ėshtė shumė e rėndėsishme pėr meshkujt. Kėshtu ka thėnė ēdo i treti nga 400 meshkujt e anketuar nė kėtė hulumtim.
Etiketa: femra, lidhje, meshkuj, studim
Kategoritė
Komuniteti

Komente

Trackbacks

Total Trackbacks 0
Trackback URL: