Receta Gatimi
View RSS Feed

labja

Lamtumire Jete !!

Rate this Entry
Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
Nene te lutem me lejo,
te shkoj dhe une bashk me to.
nuk eshte shume vec nje nat,
neser do te kthehem prap...
do defrehem te lutem nene,
... me ler te ik diten e hene...
nuk do ik pergjithmon,
vec nje dite eskursjon,
te jem dhe une me shoqerin,
se ketu e kam shtepin.. nena shkrete e uruar,
lutja vajzes,
e ka coptuar,,
me mund dhe me sakrifice,
vajzen ne eskursjon ta nise,,
mundesite sishin shume te medha,
qe vajzes ti jepnin shum para,
e nisin ne eskursjon ta cojn
me pengun a do ti mjaftojn....
e nis me dhimbje nena shkret,,,,
se di qe vdekja po e pret,,,
se di qe ai eskursjon i urryer,
ja mer vajzen per mos tja kthyer,,,
nje telefonate pret ajo,
NEN ARRITA MOS U SHQETESO
por nje telefonat mberrin
nga e cila ulerin,,, nga ai lajm qe ajo mori,
godet me grushta kraharorin,
cjerr fytyren e saj..
dhimbja zemren nis tja caj,, me fal bija ime,
te rrita me mundime,,,
si sme lajmeroj kjo zemer e shkret
qe sot do nderrosh jet,, me fal bije qe ste ndalova,
deshiren mami ta plotesova.
shume endrra bije kishe,
por se dija qe e fundit kjo do ishte.... ( R.I.P.)

Kategoritė
Uncategorized

Komente

  1. Maska e Arjol
    Komentet e fjalet e humbasin kuptimin ne te tilla situata
  2. Maska e ezel
    Situat mjaft e dhimbshme ishalla zoti nuk e zprovon asken me humbe te tilla eh nena e shkret

Trackbacks

Total Trackbacks 0
Trackback URL: