View RSS Feed

blog

Fillim i mbarė pėr Shqipėrinė

Rate this Entry
Pėrfaqėsuesja e Shqipėrisė nė futboll ka triumfuar ndaj Qipros nė stadiumin kombėtar Qemal Stafa me rezultat 3-1, sfidė e vlefshme kjo pėr kualifikimet pėr Kampionatin Botėror, Brazili 2014.

Ishte kjo njė sfidė e cila ėshtė pritur me padurim nga tifozėt shqiptar tė grumbulluar nė stadium. Kishte tė pranishėm shumė kosovar tė cilėt kanė udhėtuar pėr kėtė takim dhe sigurisht se nuk janė ndarė tė zhgėnjyer.

Pas njė loje mjaft mirė tė treguar me dominim, Armando Sandiku (36’), kaloi nė epėrsi Shqipėrinė. Sidoqoftė, rezultati u barazua nga Laban nė minutėn e fundit tė pjesės sė parė pėr 1-1.Pėrzgjedhėsi i Shqipėrisė nė pjesėn e dytė bėri disa ndryshime. Gianni de Biassi e dėshmoi veten se ėshtė strateg i madh duke inkuadruar dy sulmues nga pankinė, ishin kėta Edgar Cani dhe Erjon Bogdani, tė cilėt qė tė dy realizuan.

Ishte Edgar Cani ai qė ngriti nė kėmb tifozėt nė stadium me golin e tij pėr 2-1 (84’), para se festėn ta garantonte Erjon Bogdani (87’) pėr 3-1 dhe rezultatin pėrfundimtar.

Shqipėria me kėtė fitore ėshtė lidere nė Grupin E tė kualifikimeve me tri pikė nė pozitėn e parė, njėjtė sa ka edhe Zvicra ku kombėtarja jonė do tė udhėtojė mė 11 shtator pėr t’u pėrballur nė supersfidėn qė do tė sqarojė kredencialet e kombėtares tonė pėr kualifikim nė Botėror.

Erjon Bogdani 3-1

Kategoritė
Uncategorized

Komente

  1. Maska e aliu
    shyqyr me ne fund ,por sbesoj
  2. Maska e ReniX
    Hajde Urime! Ishaaaaaaaaaaaaaaaaaaallaaaaaaaaa kualifikohemi!

Trackbacks

Total Trackbacks 0
Trackback URL: