Receta Gatimi

Tė pėrgjosh partnerin ėshtė e drejtė apo e gabuar?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 27
  1. #1
    Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
    Anėtarėsimi
    Jun 2010
    Postime
    6,231
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0

    Tė pėrgjosh partnerin ėshtė e drejtė apo e gabuar?

    Njė gjė tė tillė e bėnin gjyshet tona duke kėrkuar nėpėr xhepat e xhaketave apo pantallonave dhe e bėjnė akoma sot,duke kontrolluar e-mailin,sms apo profilin nė facebook. Kanė ndryshuar mjetet por qėlllimi mbetet I njėjti :“tė gjesh prova pėr ndonjė tradhėti tė mundshme”.



    Frika qė mund tė jesh tradhėtuar I kap tė gjithė edhe ēiftet mė tė konsoliduara por a ėshtė e drejtė njė gjė e tillė?

    E vėshtirė tė jepėet njė pėrgjigje me vlerėn morale tė tė kontrolluarit. Edhe kur dyshimet janė tė bazuara diku nuk ka vlerė qė tė bėsh rolin e dedektivit sepse tė krijon njė stres tė fortė. Zgjidhja e vetme nė kėto raste ėshtė dialogu.

    Tė pėrgjuarit dhe kontrolluarit pėr njė kohė tė gjatė ofron rezikun e zhvillimit tė njė rituali maniak-obsesiv kundrejt personit qė do. Vetėm vetėdija ndihmon pėr t’u ēliluar nga njė sjellje e tillė, personi duhet ta njohė problemin e vet dhe tė jetė I ndėrgjgjeshėm pėr pasojat qė vijnė nga kjo lloj sjellje si personale ashtu edhe nė ēift.

  2. #2
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    ehh...kot nuk thon qe besimi esht gje e madhe . mungesa e tij te gerryen...
    kur ke vertet dyshime....un jam shum pro qe te perveshesh menget e te fillosh te 'hetosh' vet. Ndoshta meshkujt e urrejn kte gje......por smund te rrish si idjote kot ....duke menduar se esht duke te tredhetuar

    Edhe kur dyshimet janė tė bazuara diku nuk ka vlerė qė tė bėsh rolin e dedektivit sepse tė krijon njė stres tė fortė. Zgjidhja e vetme nė kėto raste ėshtė dialogu.
    ehe...po moj po.....nese ai realisht po te tradheton...hiqe mendsh se mund te ta thot vet...perkundrazi....do bej si shum i dhen pasteje ne momentin qe do nuhas qe ti dicka ke kuptuar.
    jo vlla....beje ti rolin e budallaqes dhe per pak koh.....dhe ne observim e siper ter kohes

  3. #3
    Shqiptar 10% Maska e ergiseld
    Anėtarėsimi
    Nov 2012
    Postime
    46
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Disa e kane ne gjak kete ves te shemtuar,sado qe mundohen te ndryshojne mbeten te njejt,nese ky veprim ju jep kenaqesi welcome se s,mbetet tjeter gje

  4. #4
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    Mission impossible 4

  5. #5
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ergiseld Lexo postimin
    Disa e kane ne gjak kete ves te shemtuar,sado qe mundohen te ndryshojne mbeten te njejt,nese ky veprim ju jep kenaqesi welcome se s,mbetet tjeter gje
    po ta gjykosh ne siperfaqe ves i shemtuar eshte..... por po te te ndodhi personalisht ....e ben qe cke me te.....!....te te gerryej dyshimi per nje tradheti....e te besh si i verber......ska shance...!!

  6. #6
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Nuk pergjohet asnjehere!...dhe arsyet dihen...nuk ke te drejte te dominosh dhee te pervetesosh nje person tjeter....edhe pse eshte "i yti"...ne momentin qe ai/ajo nuk ndihen mire me ty....dera eshte e hapur...dhe nuk ke pse t'ia besh gjerat te veshtira atij/asaj dhe vetes!....

    nuk ke te drejta mbi te!...sepse ai/ajo jane prone e vetvetes!...

  7. #7
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    nermal gabim o'! Nuk bon me pergju se s'ka kuptim en radh t'1 edhe e 2-a, shihet qe s'ki besim n'to! Per menimin tem shum veprim palidhje o' ky edhe vet kurr se boj! Kur t'vjen puna aty, dana me to kejt.

  8. #8
    i/e rregjistruar 10% Maska e Ermira Alliu
    Anėtarėsimi
    Feb 2013
    Vendndodhja
    Vlora, Vlorƫ, Albania, Albania
    Postime
    49
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    ehh...kot nuk thon qe besimi esht gje e madhe . mungesa e tij te gerryen...
    kur ke vertet dyshime....un jam shum pro qe te perveshesh menget e te fillosh te 'hetosh' vet. Ndoshta meshkujt e urrejn kte gje......por smund te rrish si idjote kot ....duke menduar se esht duke te tredhetuar



    ehe...po moj po.....nese ai realisht po te tradheton...hiqe mendsh se mund te ta thot vet...perkundrazi....do bej si shum i dhen pasteje ne momentin qe do nuhas qe ti dicka ke kuptuar.
    jo vlla....beje ti rolin e budallaqes dhe per pak koh.....dhe ne observim e siper ter kohes
    jam shume dakort me ty.....si ta lejosh tj te te bej per budall ....te kuptosh .. te ndjesh se dicka nuk eshte ne rregull dhe te pranosh realitetin pa ber asgje.. eshte njesoji sikur te pranosh se nuk ke dinjitet ..dhe te shtiresh sikur e ke .. pff
    per cf duhet martesa kur ska besim.. ska respekt ,,, ska dashuri ....me mire vetem .. ,,

  9. #9
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Super super e gabuar! Nje arsye per te prishur lidhjen!

  10. #10
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Ermira Alliu Lexo postimin
    jam shume dakort me ty.....si ta lejosh tj te te bej per budall ....te kuptosh .. te ndjesh se dicka nuk eshte ne rregull dhe te pranosh realitetin pa ber asgje.. eshte njesoji sikur te pranosh se nuk ke dinjitet ..dhe te shtiresh sikur e ke .. pff
    per cf duhet martesa kur ska besim.. ska respekt ,,, ska dashuri ....me mire vetem .. ,,
    ku eshte budallalliku ketu?....edhe nese fillon edhe heton...edhe nese kuptove dicka...po pastaj?....mashkulli keshtu eshte krijuar nga natyra....nuk jam pro tolerimit te "tradhetise"...ama nese ai e ka ne gjake kete gje....nuk jemi ne zoti ta ndryshojme...dera eshte e hapur....as ata nuk e lodh...e as vehten me!....

  11. #11
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Nuk e kuptoj.....pse ky gjykim kaq siperfaqsor nga ju.
    Dihet qe nuk esht gje e bukur te te kontrollojn telefonin.......ama.....po ta shikosh nga nje tjeter kontekst...ne nje situat qe ti je duke dyshuar per nje tradheti......si mund te rrish duarkyrq...
    pret te vi te ta thot vet ? ska shance.....mandje do jet ne perpjekje te vazhdueshme per ta mbuluar...
    Jam e sigurt qe te ter do e benin ..ne te till situat...
    Nje kontroll....sa per te gjet dicka konkrete....per tu ul e per te ber nje bised te drejtperdrejt....duke i dhen fund njeher e mir dyshimit gerryes.......

  12. #12
    i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
    Anėtarėsimi
    Aug 2010
    Vendndodhja
    Gladbeck, Germany
    Postime
    142
    Reputacioni
    0
    nuk do te ishte mire

  13. #13
    i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
    Anėtarėsimi
    Mar 2013
    Vendndodhja
    where I want to be
    Postime
    456
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    12
    ....thuhet....beso dhe kontrollo...nuk mendoj se eshte e gabuar...

  14. #14
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga catemidleton Lexo postimin
    ....thuhet....beso dhe kontrollo...nuk mendoj se eshte e gabuar...
    Thuhet mire e the....mirpo populli thote gjithashtu se me te thene nuk shkohet as ne....

    Prandaj...nuk besoj se eshte e drejte!....ja dhe e kontrollove,ja dhe e kape,ja dhe...dhe...dheeee...meshkujt jane nje elektron i lire e dashur patriote...dhe sa do t'a shtrengosh nese kane mendje te keqe...e gjejne menyren per te te ta hedhur....vetem sa te stresosh veten dhe ate...duke i ndjenjur si polic mbi koke...mos e paste ate mendje thuaj...se po e pati...s'ke c'ti besh....

  15. #15
    i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
    Anėtarėsimi
    Dec 2012
    Postime
    184
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    12
    te pergjosh partnerin eshte xhesti mi i ulet qe mund te egzistoje,
    qe nen kupton shum gjera,

  16. #16
    i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
    Anėtarėsimi
    Mar 2013
    Vendndodhja
    where I want to be
    Postime
    456
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    12
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
    Thuhet mire e the....mirpo populli thote gjithashtu se me te thene nuk shkohet as ne....

    Prandaj...nuk besoj se eshte e drejte!....ja dhe e kontrollove,ja dhe e kape,ja dhe...dhe...dheeee...meshkujt jane nje elektron i lire e dashur patriote...dhe sa do t'a shtrengosh nese kane mendje te keqe...e gjejne menyren per te te ta hedhur....vetem sa te stresosh veten dhe ate...duke i ndjenjur si polic mbi koke...mos e paste ate mendje thuaj...se po e pati...s'ke c'ti besh....
    jam shume dakort dhe me mendimin tend patriote,por po ta analizosh nga ajo ane qe thua ti nqs nje maredhenie eshte e ndertuar mbi themele te shendosha atehere nuk ka pse te ekzistoje as dhe nje fije me e vogel dyshimi apo mosbesimi.jo vetem meshkujt jane elektron i lire...dhe femrat gjithashtu.nuk pajtohem dot me idene qe te ndaj me nje person shume gjera dhe ai te njejtat gjera ti ndaje dhe me dike tjeter.....pastaj ne nje maredhenie nese ka dicka qe nuk shkon apo jo kjo gje duket qe ne ajer...qe ne sy,nqs lidhja eshte e vertete dhe ska me nevoje per gjeste te tjera.por ndonjehere si padashur nuk ben keq nje kontroll i vockel....

  17. #17
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    ok jam dakord me ty deri diku....por nuk ngrihen themelet e nje lidhje...duke i bere kontroll e duke e mbajtur gjerat me tabela udhezimesh apo duke i ndenjur si polic mbi koke....

    une e dua lirin (ne kuptimin e mire te fjales)...edhe mashkullit tim i duhet...nese ai me jep mua vendin qe meritoj...dhe nese une si person nuk i le mangesi...mbi te gjitha i dhuroj dashurine qe me buron nga shpirti...ai nuk ka arsye qe "livadhisi"..hahahahaha....

    por mashkulli eshte mashkull...dhe ne jemi si dita me naten...ok...shkon ku shkon...bene cfare bene ....une jam baza e tiij...dhe kjo me pelqen...dhe ka me mire...qe ne fund ai perplaset...ne kraharorin tend....aty ku ndihet dhe ndjen dashurine e botes....

  18. #18
    i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
    Anėtarėsimi
    Mar 2013
    Vendndodhja
    where I want to be
    Postime
    456
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    12
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
    ok jam dakord me ty deri diku....por nuk ngrihen themelet e nje lidhje...duke i bere kontroll e duke e mbajtur gjerat me tabela udhezimesh apo duke i ndenjur si polic mbi koke....

    une e dua lirin (ne kuptimin e mire te fjales)...edhe mashkullit tim i duhet...nese ai me jep mua vendin qe meritoj...dhe nese une si person nuk i le mangesi...mbi te gjitha i dhuroj dashurine qe me buron nga shpirti...ai nuk ka arsye qe "livadhisi"..hahahahaha....

    por mashkulli eshte mashkull...dhe ne jemi si dita me naten...ok...shkon ku shkon...bene cfare bene ....une jam baza e tiij...dhe kjo me pelqen...dhe ka me mire...qe ne fund ai perplaset...ne kraharorin tend....aty ku ndihet dhe ndjen dashurine e botes....
    uaaaaaaaaaaaaaaaaau.... ti thua mesa kuptova qe te beje cte doje,prape tek ty do vi?????!!!!dhe ti ndihesh mire qe eke????joooooooooooooooooooo snuk fare bukur keshtu.nje mashkull o te do dhe ska nevoje per te tjera se tek ty gjen gjithcka o nuk te do,kjo eshte fare e thjeshte!!!!pastaj kur ai ndjen dashurine e botes tek ty pse duhet te "gaboje" duke te "zevendesuar" ty qofte dhe per nje gje te momentit.ndoshta jeta te ben te reflektosh dhe te mendosh ndryshe me kohen.pastaj femrat e zgjuara dine si,kur dhe pse kontrollojne!!

  19. #19
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Une i shoh gjerat me kendveshtrimin realist motra....qe dmth...nje mashkull eshte mashkull...dhe sado te mundohesh ta ndryshosh personin e tij,nuk e bene dot....

    Ai eshte i lindur nga natyra per te qene i lire ne c'do aspekt....dhe nuk ka lidhje dashuria ketu...sepse ai mund ta doj femren qe ka...ama si mashkull qe eshte nuk i rrihet pa u "ngaterruar"...pak me femra te tjera...

    une quaj femer te zgjuar jo ate qe kontrollon mashkullin,por ate femer qe e bene mashkullin te jetoj me te si te fundit dite...dhe jo t'ia beje ditet malore...ku ishe?...ku vajte?...ne momentin me te pare qe sheh cel t'ia kontrolloj....buuuuhhhhh se imagjinoj dot...

    femer e zgjuar eshte ajo...qe di se si ta beje per vete...as me pak e as me shume se me dashurine dhe shpirtin e saj....t'ia zbukuroj ditet duke i dhuruar dashuri...nese ai ndihet i kompletuar ne kete aspekt...nuk ka arsye te livadhisi...ta siguroj une..ama ta kontrolloj...se konceptoj dot....

  20. #20
    i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
    Anėtarėsimi
    Mar 2013
    Vendndodhja
    where I want to be
    Postime
    456
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    12
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
    Une i shoh gjerat me kendveshtrimin realist motra....qe dmth...nje mashkull eshte mashkull...dhe sado te mundohesh ta ndryshosh personin e tij,nuk e bene dot....

    Ai eshte i lindur nga natyra per te qene i lire ne c'do aspekt....dhe nuk ka lidhje dashuria ketu...sepse ai mund ta doj femren qe ka...ama si mashkull qe eshte nuk i rrihet pa u "ngaterruar"...pak me femra te tjera...

    une quaj femer te zgjuar jo ate qe kontrollon mashkullin,por ate femer qe e bene mashkullin te jetoj me te si te fundit dite...dhe jo t'ia beje ditet malore...ku ishe?...ku vajte?...ne momentin me te pare qe sheh cel t'ia kontrolloj....buuuuhhhhh se imagjinoj dot...

    femer e zgjuar eshte ajo...qe di se si ta beje per vete...as me pak e as me shume se me dashurine dhe shpirtin e saj....t'ia zbukuroj ditet duke i dhuruar dashuri...nese ai ndihet i kompletuar ne kete aspekt...nuk ka arsye te livadhisi...ta siguroj une..ama ta kontrolloj...se konceptoj dot....
    nuk eshte aspak personale,por te nqs ti dhuron dashuri ke nevoje dhe te marresh...jeta eshte e ndertuar mbi keto baza.nuk duhet me qene crudele te pranosh qe nje mashkull te do dhe pike dhe nuk i kalon ndermend te flirtoje me te tjerat.gjithsesi e respektoj mendimin tend,por mbeshtes timin.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

  1. Pėrgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 20-05-2013, 07:53 PM
  2. Sa eshte e drejte te mbrohet injoranti!
    Nga Erinaa nė forum Vėrejtje, Kėshilla, Pyetje Stafit
    Pėrgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 07-02-2013, 03:33 PM
  3. 10 Menyra per te Relaksuar Partnerin...
    Nga erinda nė forum Life Style
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 07-06-2012, 02:08 PM
  4. Zbulo partnerin pėrmes cokollatės
    Nga ulkina nė forum Romanca
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 03-12-2010, 01:35 PM