Menaxheri i Anglisė, Fabio Capello, ka thėnė se ai do tė ndihej nė pozitė tė papėrshtatshme nėse e kėndon himnin e Anglisė gjatė Kampionatit Botėror, dhe pėr kėtė arsye ai nuk do ta kėndojė atė.
“Himni? Unė jam i vetėdijshėm pėr fjalėt rreth kėsaj ēėshtje, por nuk mendoj se ėshtė mirė tė kėndoj njė himn, qė nuk ėshtė i vendit tim edhe pse rrėqethem kur e dėgjoj atė”, theksoi Capello pėr Sky Sport 24.


Sa i pėrket Wayne Rooneyt, Capello ka thėnė se ai ėshtė njė lojtar i rėndėsishėm, “por ėshtė me rėndėsi qė edhe ekipi tė jetė nė gjendje tė fitojė”. Trajneri shpreson qė sulmuesi i Manchester United tė rikthejė formėn e tij qė e pati kėtė sezon para se tė lėndohej.