Pėrkundėr faktit qė Bayern Munichu ka qenė njė ndėr forcat kryesore evropiane kėtė sezon, anėsori Arjen Robben shprehet tė jetė i kėnaqur me sezonin e kaluar, por nuk mendon se ekipi pėr tė cilin luan ai ėshtė i madh.“Natyrisht, ne kemi njė ekip shumė tė mirė. Por ne ende nuk jemi njė ekip i madh. Kemi qenė shumė tė suksesshėm kėtė sezon, por ka shumė hapėsirė pėr t’u pėrmirėsuar. E kemi zvogėluar distancėn me Barcelonėn, por ata janė ekip shumė mė i mirė se ne. Kombinimet tona duhet tė bėhen mė shpejtė dhe duhet tė ndėrrojmė mė shpesh pozitat”.

“Ne duhet tė bėjmė transferime kualitative kėtė verė nėse dėshirojmė tė shkojmė pėrsėri larg nė Ligėn e Kampionėve. Ne gjithnjė mund tė bėhemi mė tė mirė”, ka thėnė Robben pėr Kicker.