Thenie filozofike


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Thenie filozofike

  Receta Gatimi

  Nuk e pashe nje tem till! nese eshte mund ta fshini kete...  Erresira nuk mund ta deboje erresiren; vetem drita mund ta beje kete.

  Urrejtja nuk mund ta deboje urrejtjen; vetem dashuria mund ta beje kete.

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Mos i quaj besnik ata qė flasin simbas fjales tende, por atė qė kundershton thenjen tende jo tė saktė.
  ''Sokrat''

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Arti eshte nje bije e lirise dhe nuk duron ta marre urdherin nga nevoja e materies por nga domosdoshmeria e shpirterave.

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Bej qe jeta jote te jete nje enderr, por mos lejo qe endrra te behet jeta jote!

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Asnje popull nuk mund te jete me pak "i huaj" ne historine e Ballkanit dhe askush nuk mund ta kuptoje dot plotesisht historine e Ballkanit ,pa njohur historine e Shqiptareve..."(Noel Malcolm)

 6. #6
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Njerzit te cilet arrijne me se shumti sukses ne kete bote jane zakonisht njerzit e vendosur dhe te guximshem,te cilet i kerkojne mundesite qe deshirojne t'i kene dhe nese nuk jane ne gjendje t'i gjejne ato,ata i krijojne ato.George bernard shaw.

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Bej qe jeta jote te jete nje enderr, por mos lejo qe endrra te behet jeta jote!
  Ehhhhhhhhhh e bukur kjo!...

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Beju te tjereve ate qe duan te bejn ty!

 9. #9
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Nuk mendoj per jeten, jam shume i zene duke e jetuar!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Aforizma/Thenie per meshkujt!
  Nga erinda nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 19-07-2013, 07:47 PM
 2. 13 thenie
  Nga girl08 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-03-2013, 01:35 AM
 3. THENIE TE MESUESVE
  Nga PoLiGrAfIkSi nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-02-2013, 09:29 PM
 4. Aforizma/Thenie per Femrat!
  Nga erinda nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 30-07-2012, 10:40 AM
 5. 100 thenie te zgjuara per martesen
  Nga Erinaa nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-02-2011, 01:28 AM