Ndihme ne JAVA


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e Evishqip
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  13
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Arrow Ndihme ne JAVA

  Receta Gatimi

  pershendetje,dua te filloj te mesoj java dhe per kete doja te dija cfare me duhet per te filluar,jam marr me progrmamim ne c,do te doja te dija cfare me nevojitet si compilator,dhe ku mund ta gjej ndonje falas dhe funksional.
  Si dhe ndonje liber mire do te ishte ne shqip per fillestar.
  Faleminderit

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Pasi te keni shkarkuar JAVA, si Editor/Compilator nr 1 eshte Eclipse.

  Per liber mund te fillosh me Thinking in Java ne anglisht ose Java Mattone dopo mattone italisht.

  Me vjen keq por per liber ne shqip duhet te drejtohesh ndonje librarie.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Liber per programim Java
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 03-11-2018, 10:27 PM
 2. Java e Modes ne Paris
  Nga vaaldr1n nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-09-2012, 06:46 PM
 3. Java Script Fun
  Nga ReniX nė forum Gjuhėt e Programimit
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 04-09-2010, 07:28 AM
 4. Shpjegimi i JAVA
  Nga Gend nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-06-2008, 07:11 PM
 5. [JAVA] Disa klasa ne java per chat
  Nga Lirenti nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-05-2007, 02:15 PM