FIFA publikon kandidatėt pėr “Topin e Artė” tė Botėrorit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e ardona
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Postime
  351
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  FIFA publikon kandidatėt pėr “Topin e Artė” tė Botėrorit

  Receta Gatimi

  FIFA publikon kandidatėt pėr “Topin e Artė” tė Botėrorit
  TIRANĖ- FIFA publikoi listėn me emrat e 10 kandidatėve pėr “Topin e Artė”, qė i jepet lojtarit mė tė mirė tė Kampionatit Botėror tė Futbollit. Nė garėn pėr ēmimin prestigjioz dominojnė Spanja me 3 lojtarė, si dhe Holanda e Gjermania me nga 2 lojtarė.


  Pretendentėt nga skuadra spanjolle janė mesfushorėt Xavi dhe Andres Iniesta, si dhe sulmuesi David Villa. Nga Holanda kandidatė pėr Topin e Artė janė mesfushori Uesley Sneijder dhe sulmuesi Arjen Robben. Ndėrsa pėr Gjermaninė konkurrojnė mesfushorėt Bastian Schėeinsteiger dhe Mesut Ozil.

  Skuadrat qė kanė nga njė lojtar tė nominuar janė Argjentina me Lionel Messi, Uruguaj me Diego Forlan dhe Gana me Asamoah Gyan.

  Lista u bė e ditur nga Sekretari i Pėrgjithshėm i FIFA-s, Jerome Valcke dhe Shefi Ekzekutiv i grupit Adidas, Herbert Hainer. Fituesi i fundit i Topit tė Artė ėshtė francezi Zinedine Zidane, nė vitin 2006.
  (e.n/BalkanWeb)

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Faleminderit,shpresoj ta fitoj Xavi

 3. #3
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Xavi ose Sneijder.....nje nga keta te dy mendoj se do ta mari

  Une do preferoja Sneijder

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e ardona
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Postime
  351
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Shume mire

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
  Faleminderit,shpresoj ta fitoj Xavi
  ... edhe une uroj ta fitoje ai, po pse jo, kush eshte me i miri, si thua ti Kliton?

 5. #5
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ardona Lexo postimin
  ... edhe une uroj ta fitoje ai, po pse jo, kush eshte me i miri, si thua ti Kliton?
  Per mendimin tim eshte Xavi,eshte nje lojtar fantastik qe nuk ka pasur asnje ulje ose ngortje si lojtar,per mendimin tim e meriton,po fitoj dhe Botororin besoj se do ja japin.

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Dhe un per Xavi jam!

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e ardona
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Postime
  351
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Po pse si te duket ai uruguajani, apo Villa apo Mesi? Ka kandidate te forte, konkurence.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kim Dotcom publikon imazhe te webfaqes Mega (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 10-12-2012, 05:59 PM
 2. Google publikon syzet high-tech (Video)
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 06-04-2012, 10:52 PM
 3. Lėshon fėmijėn pėr tė pritur topin!
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-06-2011, 05:24 PM
 4. UFO - Londra publikon informacionet sekrete te X-Files
  Nga ReniX nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 17-05-2009, 08:54 AM