Maska per fytyren ne kushtet e shtepise


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 22
 1. #1

  Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  BESOJ SE TE GJITHA FEMRAT KUJDESEN PER VEHTEN E TYRE.

  SIDOMOS NE PLAN TE PARE ESHTE TRAJTIMI I FYTYRES.

  POR JO TE GJITHA I KANE MUNDESITE EKONOMIKE QE TE PERDORIN PRODHIMET KOZMETIKE TE FIRMAVE PRESTIGJIOZE QE TASHME KANE ARRITUR MAJAT E CILESISE.

  KESHTU QE E HAPA KETE TEME PER TE MBLEDHUR MENDIME DHE RECETA TE SHENDETSHME DHE EKONOMIKE PER TRAJTIMIN E FYTYRES ME MASKA TE NDRYSHME.


  NJE NDER TE SHUMTAT

  1- GJYSEM BANANE, NJE E VERDHE VEZE, NJE LUGE VAJ ULLIRI.
  e shtyp bananen me nje pirun, bashke me te kuqin e vezes dhe vajin e ullirit derisa te behet nje mase kremoze. Pastal e hap ne fytyre duke shmangur syte dhe e mban 20 min.
  pastaj e ferkon fytyren me masen qe ke ne te dhe e shpelan me uje te ngrohte

  2- GJYSEM BANANE, NJE LUGE KOS, NJE LUGE LENG LIMONI. BEHEN SI KREM. 20 min.

  3- 3-4 LULESHTRYDHE, NJE LUGE MJALTE. NE MIXER. 15 - 20 min.

  4- NJE E VERDHE VEZE, NJE LUGE KOS, NJE LUGE MJALTE. BEHEN SI KREM. 15 MIN.

  5- DY KARROTA TE ZIERA ME NJE LUGE KREM QUMSHTI ( panna gatimi). 15 MIN.

  6- NJE LUGE GJELLE MAJA BIRRE, QUMESHT I NGROHTE, E BEJME SI BRUME DHE E SHPERNDAJME NE FYTYRE. PAS 15 MIN KUR FILLON DHE THAHET E FERKOJME FYTYREN DHE E SHPELAJME ME UJE TE NGROHTE (antirrudhe) 20 MIN.

  7- 2-3 LUGE FASULE TE ZIERA I SHTYPIM, I PERZIEJME ME NJE TE BARDHE VEZE, NJE LUGE MJALTE DHE NJE LUGE LENG LIMONI. 20 MIN

  8- LEKURE PORTOKALLI E GRIRE OSE LIMONI, E PERZIER ME NJE LUGE MJALTE. 15 MIN


  E SHUME TE TJERA QE DO TI SHKRUANI JU.

  te gjitha se bashku do bejme "Gruaja force e madhe".

 2. #2
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  Gur zalli derrmuar me matrapik dhe i bluar te mulliri i nene Tixhes, uje pusete i ndenjur po jo shume se ben dem per celulitin, veze e zier e prishme(te pakten 3 jave e ndenjur)!
  Perzierja aplikohet ne fytyre dhe rreth syve per 4 min (se me shume nuk e beni dot)!
  Rezultati eshte i menjehershem, Shikoni!
 3. #3
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise


 4. #4

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  Daku kane per te na rraf gocat e forumit

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  Daku & Altini!!

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  12

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise


 7. #7
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  Ej ju pse nuk eshte ide e mire?

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  o cuna ikni se se do ju marri kozmetika me shkelma

  gjithsesi un nuk perdor atolloj metodash qe ka permendur Altini por ketu ku jam un edhe ne gjith usa ndoshta mund te jet edhe ne europ por kur isha un te pakten nuk ishte.
  jan tre shishe qe duhen perdorur njera pas tjetres per pastrim fytyre nga yndyrnat, pucrat, apo acarime te ndryshme te fytyres. per arsye reklame nuk mund te them emrin kush eshte i interesur per emrin mund tja u them ne privat, ky lloj ilaci nuk shitet ne farmaci apo supermarkete duhet ta blesh me telefon ose online.

 9. #9
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  Po mor daj po! Na lej ne specialisteve te medikamenteve popullore kete pune!!

 10. #10
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  Ci keni keto ju se na i shpifet fare

  Do tu heq reputacionin

 11. #11
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  Amon, mu jo se mezi e kom shnosh ate yllin tim!

 12. #12
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  Qenke bere me yll te madh ti Daku shendoshesh ti shendoshet dhe ylli

  oh sa ka qesh

 13. #13
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  Amon emaus mos ma kujto te shendoshmen se jam ne diete! Du me ja fut lakes!

 14. #14
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  si do me jafut lakes kush shnoshet apo dobesohet ma shpejt

 15. #15
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  Kush dobesohet mer daj se per tu shnosh nuk kena ku shkojm mo!

 16. #16

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga daku323\";p=\"12331
  Amon emaus mos ma kujto te shendoshmen se jam ne diete! Du me ja fut lakes!
  duhet te fillosh me bo vrap nga liqeni qe tja kalosh Lakes

 17. #17
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  Vllai, ca ke ti, te vjen inat?
  Na nxirr ndonje maske tip i funit qe ta bojme ne mengjes se ne darke nuk kemi kohe!

 18. #18
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  13

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  daku maska emengjezit, ......................... he qe sta them dot ketu ne forum se me vjen turp po eshte 1 me 1

 19. #19
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  Ah kuklla, kuklla!

 20. #20
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla\";p=\"13031
  daku maska emengjezit, ......................... he qe sta them dot ketu ne forum se me vjen turp po eshte 1 me 1
  Kuklla ma thuaj pak ate masken e mengjesit tek mesazhet private

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Mjek te vetvetes ne kushtet e shtepise !!
  Nga labja nė forum Programe Mjekėsore
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-12-2013, 11:18 PM
 2. Maska per fytyren,per lekure normale...
  Nga erinda nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-05-2012, 10:15 AM
 3. Maska natyrale dimerore per fytyren ne kushtete e shtepise!...
  Nga erinda nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 20-02-2012, 12:31 PM
 4. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-09-2009, 07:00 PM
 5. Kushtet e Perdorimit dhe Rregullat Kryesore te Forumit!
  Nga Lirenti nė forum Guida dhe Kushtet e Pėrdorimit
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-11-2006, 01:00 AM