Studimi, gratė kanė kujtesė mė tė fortė se burrat


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e ardona
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Postime
  351
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Studimi, gratė kanė kujtesė mė tė fortė se burrat

  Receta Gatimi

  Ardona: A jeni dakord se ne femrat kemi kujtese me te forte se burrat?

  Studimi, gratė kanė kujtesė mė tė fortė se burrat

  LONDĖR- Njė studim i Universitetit tė Cambridge nė Londėr vėrteton se gratė kanė kujtesė mė tė fortė se burrat. Lajmi bėhet publik nga Daily Telegraph. Sipas studimit, janė testuar deri tani rreth 4500 person, ndėrsa pritet qė numri i tyre tė shkojė nė 10 mijė. Studimi ėshtė kryer me grad he burra tė moshės 48 deri nė 90 vjec dhe sipas rezultateve tė para, pavarėsisht nga mosha, gratė kanė pasur rezultate mė tė mira. Gratė kanė dhėnė deri nė 4,5 pėrgjigje tė gabuara mė pak se meshkujt e sė njėjtės moshė.

  “Edhe pse studime tė tilla mbi sekset janė bėrė edhe mė parė, ėshtė hera e parė qė bėhet kaq masiv, ku pėrfshihen rreth 10 mijė persona”, - shpjegon Andreė Blackėell, njė nga studiuesit. Sipas tij me anė tė kėtij studimi do arrihet tė zbulohet nėse kujtesa e njė personi nė njė moshė tė caktuar ėshtė normale, apo vjen si pasojė e ndonjė sėmundje tė kalur.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Prandaj llogarine e mbajne gjithmon grate

  Flm per artikullin.

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Jam shume dakort

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Jam kunder , po si ka ardhur koha duhet ta pranoj

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Pse tani e keni kuptu nje gje till a uhhhhhhhhhhhhh

 6. #6
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e ardona
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Postime
  351
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Eeeeee moj Erina, jo une zemer por "kundersharet" tane, meshkujt, ata se pranojne dot faktin qe jemi me te zgjuara, ahahaa

 7. #7
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Po nga inati se pranojn moj Ardona,me rendesi se e din se gjinja e kunder jan me te zgjuar hhehehhe

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Grate rrahin burrat, 190 denoncime ne vit per dhune!
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 28-04-2012, 11:05 PM
 2. 10 gjėrat qė burrat kėrkojnė te gratė
  Nga vaaldr1n nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-02-2012, 08:57 PM
 3. Gratė kanė imunitet mė tė fortė?
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 05-09-2009, 08:44 PM
 4. Perse burrat nuk bejne seks pa tabu me grate e tyre
  Nga kuklla nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 13-03-2009, 03:35 AM
 5. Gratė qė flenė pak, mė shumė probleme sesa burrat
  Nga ema_d nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-03-2008, 09:08 AM