Zbulohen 140 planete tė ngjashėm me Tokėn


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Zbulohen 140 planete tė ngjashėm me Tokėn

  Receta Gatimi

  Vetėm gjashtė javė pas lėshimit nė punė tė observatorit tė ri tė fuqishėm nė gjithėsi, shkencėtarė kanė zbuluar 700 planetė tė rinj,
  nga tė cilėt 140 janė tė ngjashėm me Tokėn, shkruan Sundey Times” nė numrin e sotėm.

  Ky zbulim i misionit tė NASA-s tregon se planetėt qė i ngjajnė Tokės janė mė tė shpeshtė se qė ėshtė menduar mė parė.

  Zbulimet dėshmojnė se planetėt jashtė sistemit tonė diellor nuk janė tė pėrbėrė vetėm nga gazrat,
  por edhe nga materia e fortė dhe se disa nga ta mbase do tė mund tė ishin tė pėrshtatshėm pėr jetesė, transmeton BBC.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  SHum informacion i mir , tani do na trasferojne me tren

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  sa shtete ka bota se me duket se jane pak planete qe te ndashim sipas etnive mos kishim probleme me kufinjte.................

 4. #4
  i/e rregjistruar Maska e Ervin sinani
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  KorƧƫ, Korce, Albania, 106290956076389, KorƧƫ, Albania
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  po ci duam planetete tjere ne sa kemi token sna leviz topi qe ktue

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Ervin sinani Lexo postimin
  po ci duam planetete tjere ne sa kemi token sna leviz topi qe ktue
  nice

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e Sarah92
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Milky Way
  Postime
  39
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  yay!

  do i shpetokemi apokalipsit dmth?

 7. #7
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Qe sjemi vetem dihet ajo pune,po dhe sa do te sbulohen ne te ardhem thuaj.

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ben mire te blejme ndonje truall atje sa jane me te lire haha!

  un e kam thene qe ka njerez/jashtokesore te tjere, por sme beson njeri.

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Ore qe ka ka po puna eshte se mos na del ndonejri ketu ne forum

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  keu ne forum Emaus na eshte bere si alien, do vem telekamera per ta gjurmuar.
  Por persa i perket temes, artikulli nuk thot sesa vjet/drite do te na duhet per ti arritur keta planete! Shkencetaret duhet te nxitojne per te shpikur teletrasportimin

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. A fshihet jeta nė njė nga kėta planetė?
  Nga gjendar nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-04-2011, 02:01 AM
 2. Zbulohen detajet e Android 3.0?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-10-2010, 06:59 PM
 3. Zbulohen ēmimet pėr HTC HD7 dhe HTC Trophy?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-10-2010, 08:34 PM
 4. Zbulohen genet e infarktit
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-04-2009, 09:28 AM
 5. Hydra, i ngjashem me Word 2007, por per internetin
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-04-2008, 05:02 PM