Denimi me vdekje!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Denimi me vdekje!

  Receta Gatimi

  A do ndihmonte vendosja e denimit me vdekje ne Shqiperi per te ulur numrin e krimeve??

  Do ishit dakort po te vihej denimi me vdekje ne ligj??

  Jepni mendimet tuaja!

  Me respekt,
  Alb-Angel!!

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Denimi me vdekje!

  Edhe pse nuk eshte nje ligj i mirepritur por ai qe e ben borxh e meriton, ka shume raste qe kane qene per tu var ne mes te qytetit.

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Denimi me vdekje!

  Zakonisht une jam kunder denimit me vdekje, por per denimin te perjetshem, por eshte e thjeshte te flasesh nga jashte, kur ste ka djegur asnje ceshtje ne menyre personale....... Por per sa sheh dhe degjon, shumicat e atyreve qe bejn krime dhe masakra e meritojn totalisht!

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Denimi me vdekje!

  Shume dakort me postimin e ReniX!


  Vana ke te drejte me kte por eshte e thjeshte te flasesh nga jashte, kur ste ka djegur asnje ceshtje ne menyre personale!
  Nga pikpamja personale ndoshta esht e veshtire te mendosh qarte ne kte lloj rastesh!!


  Megjithate duke pare se cpo ndodhin cdo dite e me shume ne vendin tone mendoj dhe jam shume pro denimit me vdekje!!

  Ndoshta vetem kjo mund te na leshoje ne mend neve!!

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Denimi me vdekje!

  par acakohesh kom degjuar nje njeri i cili tani as qe me kujtohet se kush ka qene. por na tregonte arsyen qe pse zvicra festoi 100 vjetorin e te mos pasuri asnje lloj krimi, sepse i gjithe shteti kisht evetem nje dhome burgu, ne tecilen hynje por nuk dilje me dhe ishe gjalle deri sa dikush te bente ndonje krim dhe ta sillnin ne vendin tend, kurse ty te pushkatonin.

  por ne kohet e sotme denimi me vdekje ka anet pozitive dhe negative te tij, ka krim me dashje dhe padashje. pra ka ca gjera qe nese do te vihet denimi me vdekje ne se vret vritesh ata pushtetaret duhen te mendohem mire edhe duhet te modifikohet mire me nene.

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e rrugaci i vogel
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  166
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Pro...

  Une jam per denimin me vdekje te atyre qe marrin jete te pafajshme...
  Per ata qe perdhunojne femijet, femrat..
  Per ata qe shesin femra dhe femije me anen e rruges se prostitucionit...
  Per ata qe shesin femije dhe te tjere i vrasin per tu marre organet...

  Drejtesia per keta do te ishte vetem vdekja.
  Qe te heqesh nje jete duhet te te merret jeta,vetem ne kete menyre mund te kuptohet krimi.
  Me vjen keq kur shoh qe pedofilia nuk denohet si krim por si semundje dhe njerezit dalin nga burgjet per pak vite,ose perfundojne neper spitale si te semure...dhe rifillojne nga e para.
  Ligji i vdekjes per mua duhet te ekzistoje.

 7. #7
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Une jam kunder denimit me vdekje. Them qe me mire te denohen me burgim te perjetshem dhe te mos kene asnje lloj mundesie per te fituar lirine ose ndonje ulje te viteve te denimit, sesa te denohen me vdekje, dhe me vone te mesosh qe ai person nuk ka qene fajtor per krimin per te cilin akuzohet. Pervec kesaj them qe e vuan me shume kur denohesh me burgim te perjetshem, sese me vdekje.

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  po te zbatohen me perpikmeri cdo ligj i denimeve sbesoj se esht e nevojshme denimi me vdekje ketu te ne,sepse personi do te vuaj me shum dhe mund ta kuptoj me mir krimin qe ka bere.

 9. #9
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Pro denimet me vdekje! raste me ekstrem me duken ato kur dhunohet nje femre nga antaret e familjes dhe do ishte mrekulli nese zhduke kete fare te keqe me likujdim.

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  kunder...
  ka shum njerez ( qe ne fakt vetem njerez qe nuk mund te quhen ) qe bejn masakra , vrasin e torturojn te pa fajshem , dhe qe me te vertet e meritoj te denohen me vdekje ne menyren me te dhimbshme , por egziston nje denim tjeter qe do e gjykoj , ai i ZOTIT
  askush nuk ka te drejt ti marri jeten tjetrit , dhe kjo nuk vlen vetem per njerzit e pa fajshem , por per te gjith (perfshir edhe kta "kanibal" )

 11. #11
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Jam kunder denimit me vdekje !!!! mbeshtes mendimin e Labes

 12. #12
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Edhe ajo i duhet shtetit ton

 13. #13
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Duhet por bashke me ligjin duhet dhe ai i madhi "Zoti" Enveri ose sic quhet ndryshe TaRrasi, ti bej nje skanim shqiperis

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kripa shkakton vdekje
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-05-2012, 03:20 PM
 2. A duhet te ekzistoj denimi me vdekje ?
  Nga ulkina nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 19-03-2012, 12:20 AM
 3. Babysiteri i friksuar per vdekje
  Nga labja nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 02:59 PM
 4. Windows 7 vdekje pėr baterinė
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-11-2009, 08:32 PM
 5. Denimi me Vdekje ne Shqiperi
  Nga Mima nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 07-02-2009, 12:47 PM