Receta Gatimi

THENIE TE MESUESVE


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
  1. #1
    i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
    Anėtarėsimi
    Apr 2007
    Vendndodhja
    SOUTH BEACH MIAMI
    Postime
    852
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    THENIE TE MESUESVE

    Tregoni nese mbani mend ndonjethje te mesuesve tuaj, thenie te cilat kan qene me vend dhe po vertetohen ne ditet e sotme ne jeten tuaj, ose ju keni ecur ne baze te ketyre theniejve.

    Po e nis vete, kur kam qene ne klase te 5-st fillore mesuesja e biologjise ne nje mesim per ndikimi i trurit ne zhvilleme te ndryshme te trupit.
    ajo tha, kush merret me sport vecanerishte me basketboll dhe do te zgjatet duhet vetem te vere ne mendje qe do te zgjatet sa me shume te jete e mundur dhe truri do te prodhoje nje lende qe do te ndihmoje ne zgjatjen e trupit tuaj.
    un ne ate kohe sapo kisha filluar te frenkuentoja nje skuader basketboll (tirana) per moshen qe kisha.
    qe nga ajo dite qe degjova mesuesen dhe 3 muaj mbas un jam zgjatur 10cm sa profesori qe na maste cdo 3 muaj u habit se si ka mundesi te arrija nje zgjatje te tille per 3 muaj.
    atehere isha vetem 165cm kurse sot jam 193cm.

  2. #2
    Kung_Fu 35% Maska e daku323
    Anėtarėsimi
    May 2007
    Vendndodhja
    Tir
    Postime
    1,780
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Re: THENIE TE MESUESVE

    My teacher ne fillore thoshte! Mos perziej asnjehere dy gjera te kunderta! Dhe si shembull thoshte: A mund te haet kripe me sheqer?
    Une qe ate dite e provova dhe sot e kesaj dite une vdes per djath te bardhe lyer me sheqer!

  3. #3
    i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
    Anėtarėsimi
    Jan 2009
    Vendndodhja
    Podujevė
    Postime
    135
    Reputacioni
    0

    Re: THENIE TE MESUESVE

    Nje thenie qe e mbaj mend eshte se thoshte

    Ai qe mendon se di se fakt nuk di asgje
    ndersa ai qe mendon qe di shum pak ,prej tij pritet diqka..

  4. #4
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Nuk e di por une me teper isha e vemendshme ndaj fjaleve te thena prej tyre...se sa nga teorite qe lexonim c'do dite mbi faqet e librit...

    Mbaj mend nje profesorin tim ne shkollen e mesme...qe me thonte:...ndiqe rrugen tende te artit...sa do e veshtire mund te jete...

    Ai ishte profesori im i letersise...dhe une duke qene se kisha pasion te shkruaja...c'do teme,c'do ese...hartim...ai e lexonte disa here dhe me thonte:...pervec temave qe jap une...ti shkruan per hesapin tend?...une qeshja...

    Ndonje dite dua te me tregosh ato cfare shkruan tha...dhe keshtu beja...entuziaste shkoja tek ai...dhe ka qene nje shtys e madhe qe une ti perkushtohesha edhe me shume shkrimit....e falanderoj perzemersisht!....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. 13 thenie
    Nga girl08 nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 05-03-2013, 12:35 AM
  2. Aforizma/Thenie per Femrat!
    Nga erinda nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 30-07-2012, 10:40 AM
  3. Thenie filozofike
    Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 12-03-2012, 09:48 PM
  4. Thenie dashurie ne italisht
    Nga Nerti nė forum Romanca
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 30-07-2011, 08:27 PM
  5. Urime mesuesve festen e 7 Marsit!
    Nga ReniX nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 08-03-2009, 01:05 AM