Stoke City ka arritur marrėveshje me Sunderlandin pėr tė transferuar sulmuesin Kenwyne Jones.
Stoke i ka paguar Sunderlandit plot 8 milionė funte pėr Jones, i cili do tė nėnshkruajė kontratė katėrvjeēare me klubin e ri.

“Kenwyne ėshtė njė lojtarė i pazėvendėsueshėm nė kėtė ditė, qė ėshtė arsyeja se pse ai ėshtė njė nėnshkrim fantastik pėr kėtė klub. Ne kemi nevojė pėr qėllime nė ekip dhe po ashtu kemi nevojė pėr njė konkurrencė tė fuqishme nė mesin e sulmuesve nėse dėshirojmė tė vazhdojmė nė kėtė nivel”, ka thėnė trajneri i Stoke Cityt, Pulis.