Drejtori i Interit, Marco Branca, ka zbuluar se nuk janė duke u zhvilluar kurrfarė negociatash me Romėn pėr mbrojtėsin Nicolas Burdisso, pėrkundėr spekulimeve tė mediave tė cilat pohonin tė kundėrtėn.
“Nuk e di nėse situata do tė ndryshojė para Superkupės ndaj Romės mė 21 gusht”.

“Ēfarė unė di ėshtė qė tani nuk ka kurrfarė negociatash. Sot, mund tė them se nuk ka marrėveshje. Roma i ka shtyrė bisedimet qė prej mė se dy javėsh. Kjo nuk ka ndryshuar dhe aq, por ne jemi tė qetė”, tha Branca.