Mbrojtėsi i Manchester Cityt, Kolo Toure, i ka bėrė publikisht thirrje Mario Balotellit qė tė transferohet te Manchester City, pasi qė pėr reprezentuesin e Bregut tė Fildishtė, supertalenti i Interit i pėrshtatet futbollit anglez.

“Ai ėshtė lojtar i madh dhe djalosh i mirė. Unė kam folur me tė nė fushė (nė ndeshjen Itali - Bregu i Fildishtė) dhe shpresoj ta shoh sė shpejti. Ai ėshtė i pėrkryer pėr futbollin anglez. Ai ėshtė shumė i fortė, ai ėshtė teknikisht shumė i mirė, i shpejtė. Ai ka gjithēka pėr t’u bėrė top lojtar nė Ligėn Premier. Ai ėshtė edhe mentalisht i fortė”.

“Qėdrimi i tij ėshtė gjithashtu shumė i mirė, mė kujton Roy Keane, Patrick Vieiran dhe kėta djemė. Ata kanė mentalitet shumė tė fortė dhe, nė Ligėn Premier, neve na pėlqejnė kėsolloj lojtarėsh. Unė vetėm i kam thėnė atij se ne po e presim, kjo ėshtė e tėra. Tani shpresojmė se marrėveshja do tė arrihet. Unė fola me tė para fundit tė ndeshjes, por edhe pas pėrfundimit. Ne do tė shohim ēfarė do tė ndodhė”, u shpreh Toure pėr The Mirror.