Mesfushori argjentinas, Javier Mascherano, ka thėnė se ai nuk ka kurrfarė problemi me Liverpoolin, por ka kėmbėngulur se dėshiron ndryshim tė stilit tė jetės, pėr arsye se atij nuk i pėlqen mė stili anglez.

“Problemi im nuk ėshtė se nuk dua tė luaj pėr Liverpoolin. Jam shumė krenar tė luaj pėr Liverpoolin. Ėshtė diēka tjetėr. I kam thėnė Hodgsonit se ndoshta pėr jetėn time do tė preferojė njė vend tjetėr, jo ndryshimin e klubit, ky ėshtė fakti”.

“Shpeshherė mund tė shihni se ēfarė shkruajnė gazetat dhe pjesa tjetėr e shtypit, por nė fund, e vetmja gjė qė mund tė them ėshtė qė t’i falėnderoj tė gjithėve te Liverpooli, pėr arsye se mė kanė mbėshtetur, qė nga fillimi, deri tani”, tha Mascherano.