Sulmuesi boshnjak Edin Dzeko, ka shpėrthyer duke akuzuar Wolfsburgun dhe duke kėrkuar njė kalim te Juventusi.

“Wolfsburgu nuk i ka mbajtur premtimet. Mjaft ėshtė mjaft, unė vetėm dua qė tė kaloj te Juventusi. Unė ėndėrroj qė tė luaj pėr njė klub tė rėndėsishėm si Juventusi”, theksoi Dzeko pėr Tuttosport.

Sulmuesi boshnjak ka kėmbėngulur edhe nė tė kaluarėn se ai po mendon mė shumė pėr njė kalim nė Serie A, para mbylljes sė afatit kalimtar veror.