Trajneri i kombėtares shqiptare, Josip Kuzhe, shprehet i kėnaqur me paraqitjen e lojtarėve tė rinj tė kombėtares, si Gjergji Muzaka dhe Andi Lila, nė fitoren e mbrėmshme prej 1-0 ndaj Uzbekistanit.

“Muzaka dhe Lila patėn ndeshje tė mirė. Mund tė pėrmend edhe Gilman Likėn qė kėtė ndeshje nuk luajti por qė pėr mendimin tim ėshtė njė lojtar i rėndėsishėm pėr kombėtaren tonė”.

“Por kjo ndeshje na nevojitej mė tepėr pėr tė pasur informacione mbi gjendjen e lojtarėve dhe pėr tė perfeksionuar mekanizmat e lojės nė prag tė ndeshjeve eliminatore”, ka thėnė Kuzhe pas takimit tė mbrėmshėm, siē pėrcjell Albaniasoccer.

Kroati po ashtu ėshtė shprehur i kėnaqur me rekordin prej pesė ndeshjeve pa pėsuar gola.