Shpiket cipi qė flet me trurin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Shpiket cipi qė flet me trurin

  Receta Gatimi  Njė neuro mikrocip i aftė tė komunikojė me trurin; kjo ėshtė shpikja e fundit e disa kėrkuesve tė Fakultetit tė Mjekėsisė tė Universitetit tė Calgary-t nė Kanada.

  Ekipi i udhėhequr nga Naweed Syed shpiku cipin, falė tė cilit mund tė analizohet dhe monitorohet reagimi i qelizave cerebrale.

  Cipi ėshtė nė gjendje tė vėzhgojė dhe regjistrojė dialogun elektrik dhe kimik mes qelizave cerebrale dhe tė kapė cdo ndryshim tė aktivitetit tė trurit, duke u pėrqendruar te sinjalet e dyshimta.

  Sipas kėrkuesve cipi vendos njė gur themeli nė lufėn ndaj patologjive neuro-shkatėrruese.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Shpikje domosdoshme per te sheruar semundjet e renda!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21

  Post Shpiket ēipi qė flet me trurin


  Njė neuro mikrocip i aftė tė komunikojė me trurin. kjo ėshtė shpikja e fundit e disa kėrkuesve tė Fakultetit tė Mjekėsisė tė Universitetit tė Calgaryt nė Kanada.
  Ekipi i udhėhequr nga Naweed Syed shpiku ēipin, falė tė cilit mund tė analizohet dhe monitorohet reagimi i qelizave cerebrale, transmeton Top Channel.

  Cipi ėshtė nė gjendje tė vėzhgojė dhe regjistrojė dialogun elektrik dhe kimik mes qelizave cerebrale dhe tė kapė ēdo ndryshim tė aktivitetit tė trurit, duke u pėrqendruar te sinjalet e dyshimta.

  Sipas kėrkuesve cipi vendos njė gur themeli nė luftėn ndaj patologjive neuro-shkatėrruese.

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  iceman, bej nje kerkim temave te reja!

  Flm

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shpiket shtrati “Facebook”
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-01-2012, 10:13 AM
 2. Peshku qe flet per ju
  Nga EMAUS nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 01-01-2010, 04:45 PM
 3. Shpiket taksi qė nuk ka nevojė pėr shofer
  Nga aurel nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-11-2009, 01:42 PM
 4. Terri, shpiket kandili “shiringė”
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-12-2007, 03:10 PM
 5. Lamtumirė injeksioneve, shpiket ēipi kurues.
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 07-11-2007, 11:14 AM