Superylli i Santosit, Neymar, ėshtė pajtuar qė t’i bashkohet kampionit tė Anglisė, Chelseat, njoftojnė mediat braziliane.
Njė prej gazetave mė tė rėndėsishme braziliane, Folha de Sao Paulo, pohon se nė takimin e mbajtur nė New York, ėshtė marrė vendimi pėr tė finalizuar kalimin e Neymar nga Santosi te Chelsea.

Nė takimin e mbajtur nė New York, thuhet tė kenė qenė prezent Wagner Ribeiro, agjenti i Neymar, vetė Neymar, babai i tij, presidenti i Santosit, Luis Alvaro de Oliveira Ribeiro, presidenti i Chelseat Bruce Buck dhe agjenti Pini Zahavi. Neymar ėshtė pajtuar qė tė nėnshkruajė pėr Chelsean, qė do t’i paguajė Santosit hiē mė pak se 25 milionė euro.