Bosi i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka thėnė se trajtimi i tifozėve dhe i mediave ndaj familjes Glazer qė ka nė pronėsi klubin nga Old Traford ėshtė i padrejtė.
“Borxhi ka qenė nė klub edhe kur ėshtė blerė nga pronari. Dhe ju e dini mjaft mirė se bizneset duhet tė shiten patjetėr vetėm nėse nuk kanė borxhe? Pėr shkak se ėshtė klub futbolli, edhe njoftimet negative janė tėrheqėse pėr mediat, duke prekur kėshtu tifozėt tanė”.

“Ėshtė e padrejtė qė njė familje si Glazer tė kritikohet, pėr shkak se askush nuk deshi ta blente klubin. Mė duhet ta them se ata e kanė bėrė mirė punėn e tyre. Ata mė kanė mbėshtetur mua, menaxherėt tjerė, lojtarėt, kurrė nuk jam refuzuar pėr para, por ēfarė mund tė bėjmė mė shumė pos tė vazhdojmė kėshtu. Nuk kam ankesa”, deklaroi Fergie.