Ylli i Santosit, Ganso, i cili ėshtė duke u kėrkuar nga Milani qė njė kohė tė gjatė, ka dalur publikisht pėr tė ftuar Real Madridin qė ta transferojė atė, ndėrsa madrilenėt me kėtė rast bėhen favoritė pėr firmėn e supertalentit brazilian.
“Real Madridi ėshtė klubi ku do tė doja tė luaja. Do tė ishte ėndėrr t’i tregoja aftėsitė e mia pėrkrah Kakas dhe Cristiano Ronaldos”, theksoi Ganso.

Pas kėtyre deklaratave, Milani ėshtė menjėherė jofavorit, sidomos duke parė gjendjen e vėshtirė financiare. Rossonerėt gjatė kėtij afati kalimtar kanė qenė tejet tė luhatur, pasi qė pos transferimit tė Marco Amelias, Marco Yepes dhe Papastathopoulos, kuq e zinjtė dėshtuan tė transferojnė ndonjė lojtar tė kategorisė sė rėndė.