Asi i Barelonės, Andres Iniesta, ka thėnė se ai nuk e ka idenė nėse do tė duhej transferuar Mesut Ozil, por pėr ēdo rast ai do ta mirėpresė gjermanin nė Camp Nou.
“Nuk e kam njohur atė para fillimit tė Botėrorit, por kur e pashė duke luajtur pėr Gjermaninė dhe duke parė moshėn e tij, unė pashė se ai ka cilėsi dhe personalitet”.

“Se nėse Ozil vjen apo jo ėshtė njė gjė mbi tė cilėn ne nuk kemi kontrollė. Nėse ai vjen, do tė mirėpritet. Nėse jo, ne do ta vazhdojmė kėshtu si jemi”, tha Iniesta pėr Sport.