Mesfushori brazilian Diego ėshtė besuar se nga sezoni i ardhshėm do tė luante pėr Wolfsburgun, por tani duket se Schalke ėshtė nė disponim pėr t’u shkaktuar telashe Ujqve, me njė ofertė prej 17 milionė eurosh.
Sipas Tuttosport, Schalke nuk ėshtė dorėzuar pėr sigurimin e firmės sė mjeshtrit tė Juventusit dhe tani ka ofruar njė milionė euro mė shumė se Wolfsburgu.

Skuadra nga Gelsenkirchen ėshtė e bindur se mundėsia pėr tė luajtur nė Ligėn e Kampionėve do tė jetė gjėja kryesore qė do ta bindė Diegon tė kalojė nė Veltins Arena.