Trajneri i Schalkes, Felix Magath, ka zbuluar se ai do tė dėshironte qė njė ditė tė punonte nė Ligėn Premier.
“Njė gjė me rėndėsi ėshtė se ēfarė dėshironi tė bėni dhe gjėja tjetėr ėshtė qė tė pėrkujdeseni qė ajo vėrtet tė ndodhė”.

“Anglishtja ėshtė e vetmja gjuhė e huaj tė cilėn e kam mėsuar, kėshtu qė mendoj se klubet nė Spanjė dhe Itali duhet tė mendohen dy herė, para se tė mendojnė pėr mua. Tani pėr tani mendoj se vetėm Liga Premier do tė ishte opsion pėr mua”, deklaroi trajneri gjerman.