Transferi i ri i Liverpoolit, Christian Poulsen, beson se ai ka shumė pėr tė treguar pasi kompletoi transferimin prej 4.5 milionė funtesh nga Juventusi.
“Me kėtė tranferim unė kam shumė pėr tė dėshmuar. Nėse vini te njė klub si Liverpooli, ju duhet tė punoni. Unė shpresoj se do tė tregoj se mund tė jem lojtar i mirė pėr Liverpoolin”.

“Kam kaluar dy vite tė mira me Hodgson dhe shpresoj ta vazhdojmė kėtė marrėdhėnie dhe shpresoj se ai do tė jetė i kėnaqur me atė qė do tė tregoj. Hodgson nuk ka nevojė tė flasė shumė sepse Liverpooli ėshtė i njohur nė gjithė botėn dhe pėr njerėzit nė Danimarkė, Liverpooli ėshtė klubi mė i madh nė Angli”, deklaroi Poulsen pėr Sky Sports.